Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekobudownictwo Dom pływający na baterie słoneczne
Kategoria: Ekobudownictwo   Piątek, 07 marzec 2014 01:06 Napisał

Dom pływający na baterie słoneczne

Dom pływający na baterie słoneczne Fot. Orhan Cileli

Projektant przemysłowy Orhan Cileli opracował projekt łodzi, która oprócz tego, że stanowi w pełni funkcjonalny dom mieszkalny, jest w stanie bezpiecznie pływać po otwartych wodach oceanu, a fale nie stanowią dla niej zagrożenia. Łódź porusza się wykorzystując energię słoneczną.

Połowa łodzi jest zanurzona pod wodą, druga pozostaje powyżej poziomu morza. Na dachu domu Cileli zaprojektował ogród wraz z miejscem do odpoczynku. Z kolei najniższe piętro zostało zarezerwowane na silniki i inne niezbędne urządzenia. Napęd łodzi wykorzystuje naturalne prądy oceanu, które w połączeniu z turbinami zasilanymi energią odnawialną, dostarczają odpowiednią ilość mocy, by dom mógł się przemieszczać.

Jak przystało na prawdziwy dom, łódź posiada zewnętrzny pokład pełniący rolę parkingu.

Pływający dom jest ekologiczny nie tylko ze względu na zasilanie energię słoneczną. Na zewnątrz zaprojektowano system kanalików, który zbiera wodę i przesyła ją do zbiorników, gdzie jest oczyszczana a następnie można ją wykorzystać do picia lub nawadniania roślin w ogrodzie.

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 13 luty 2014 07:50
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekobudownictwo Dom pływający na baterie słoneczne