Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy Żeń – Szeń – co warto wiedzieć?
Kategoria: Ekouprawy   Poniedziałek, 05 marzec 2012 08:22 Napisał

Żeń – Szeń – co warto wiedzieć?

Żeń – Szeń – co warto wiedzieć?
Polecany jest w różnorakich dolegliwościach. fizyczne i umysłowe przemęczenie, choroby sercowo – naczyniowe, choroby nowotworowe, choroby żołądka, jelit, wątroby, nerek; cukrzyca, gruźlica, ogólne osłabienie, stosowany jest przy wzmożonej senności, niedokrwistości, ma właściwości przeciwmiażdżycowe, obniża poziom cholesterolu. - Ma także dobroczynne działanie na pracę płuc i siłę mięśnia sercowego. 

Co potwierdziły nasze doświadczenie przez okres stosowania  w Polsce.

Jak używać Żeń – Szeń?
Z żeńszenia można robić herbaty czy też nalewki. Ale najskuteczniejszą sposobem używania żeńszenia jest żucie wysuszonych  korzeni (tak  właśnie używają go chińczycy). Żujemy a następnie połykamy. Im dłużej żujemy  tym lepiej. Aby kuracja żeńszeniowa dała  oczekiwany efekt powinna trwać 3 tygodnie,  miesiąc.

Według zaleceń tradycyjnej medycyny chińskiej , która w tej dziedzinie ma największe doświadczenie, najlepsze efekty  uzyskujemy  stosując żeń-szeń profilaktycznie 2-3 razy w roku  wiosną jesienią w dawce minimum 30gram na kurcję miesieczną.

Własna uprawa?

To znakomite lekarstwo można wyhodować samodzielnie, w domowych warunkach. Jak dowodzi nasze ponad 18 letnie doświadczenie, żeń-szeń z powodzeniem można uprawiać na działce, a nawet w domu w doniczce. Najlepiej to robić z przygotowanych już wcześniej dwuletnich czy trzyletnich sadzonek lub stratyfikowanych nasion.

Kupując sadzonki lub nasiona otrzymacie państwo kompletną instrukcję jak wyhodować żeń – szeń.

Autor artykułu:
Sławomir Chmiel

Kalinówka 178 21 – 040 Świdnik
Tel. kom. 0- 602 622 328

Szukasz więcej informacji o zaletach zdrowotnych żywności ekologicznej? Sprawdź dział ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNAŹródło artykułu: ZIOŁOWA APTEKA


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Więcej w tej kategorii: Imbir - gorąca witamina! »
Ostatnio zmieniany Piątek, 21 grudzień 2012 12:37
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy Żeń – Szeń – co warto wiedzieć?