Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy NWO zwiera szyki. Monsanto dołączy do walki z tzw. "globalnym ociepleniem"
Kategoria: Ekouprawy   Piątek, 18 grudzień 2015 23:46 Napisała

NWO zwiera szyki. Monsanto dołączy do walki z tzw. "globalnym ociepleniem"

Na tegorocznej konferencji dotyczącej globalnego ocieplenia w Paryżu Monsanto przedstawiło swój plan na uratowanie ziemskiego klimatu.

Do 2021 Monsanto chce, aby związany z jej działalnością bilans emisji CO2 do atmosfery wychodził na zero.
A co to dokładnie oznacza? Firma wyjaśniła to z początkiem grudnia na szczycie w Paryżu. Poza ekologicznym procesem produkcyjnym czy redukcją zużycia energii w biurach, Monsanto proponuje „taką uprawę kukurydzy i soi, gdzie gleba będzie absorbowała gazy cieplarniane w ilości przynajmniej równej do wyemitowanej w trakcie wzrostu tych roślin.”
Koncern pracuje też nad genetycznie zmodyfikowanymi nasionami, które będą odporne na niekorzystne działanie klimatu.

Brett Begemann, prezes Monsanto, tłumaczy:
„Pierwszą rzeczą, od której trzeba zacząć jest fakt, że wszystkie rośliny wykorzystują do wzrostu CO2. Wykorzystując nowoczesne techniki rolnicze można uprawiać rośliny, które pobierają więcej węgla niż go produkują. Chodzi m.in. o uprawę bezorkową lub z płytką orką, które umożliwiają tworzenie tzw. rezerwuarów węgla.”

Firma będzie też zachęcać rolników do upraw roślin okrywowych, takich jak żyto czy koniczyna, które zmniejszają ilość emitowanego dwutlenku węgla jednocześnie zatrzymując składniki odżywcze w glebie.
Jednak Monsanto nie byłoby sobą, gdyby nie dodało, że rolnictwo wysokoprodukcyjne jest najlepszym rozwiązaniem dla środowiska i zrównoważonego rozwoju, co spotkało się z głośną krytyką ze strony ekologów w Paryżu.

Poza Monsanto inne światowe koncerny podpisały deklarację o podjęciu walki ze zmianami klimatycznymi, w tym: Coca-Cola, Nestle, McDonald’s, Dell, Hewlett-packard, Microsoft, IKEA, Nike i Johnson&Johnson.

 

Tekst źródłowy: xebola.wordpress.com

---------

Dobrym uzupełnieniem tego tematu jest genialny komentarz z poniższego filmu:

http://alexjones.pl/aj/aj-filmy/aj-pozostale/item/73914-globalne-ocieplenie-globalna-sciema-horyzont-zdarzen

admin


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 22 styczeń 2016 23:47
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy NWO zwiera szyki. Monsanto dołączy do walki z tzw. "globalnym ociepleniem"