Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy Kolejne badania potwierdzają, że pestycydy odpowiedziane są za masową śmierć pszczół
Kategoria: Ekouprawy   Sobota, 12 marzec 2016 19:09 Autor: admin

Kolejne badania potwierdzają, że pestycydy odpowiedziane są za masową śmierć pszczół

Podczas gdy świat rzekomo nie potrafi ustalić dlaczego pszczoły wymierają w tak zastraszającym tempie, wiele badań naukowych wskazuje właśnie na pestycydy jako sprawcę całego zamieszania. Największe korporacje robią co mogą aby nie wypaść z biznesu i nie uznają oskarżeń, według których produkowane przez nich związki chemiczne mają jakikolwiek związek z wymieraniem tych owadów.

Najnowsze badania zostały przeprowadzone przez uczonych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Polsce, którym przewodził Tomasz Kiljanek. Zastosowali oni specjalną metodę o nazwie QuEChERS, która jest obecnie używana do wykrywania pestycydów w żywności. Dzięki tej analizie, zespół mógł zbadać czy pszczoły są zanieczyszczone ponad dwustoma rodzajami chemikaliów.

Przebadano łącznie ponad 70 europejskich pszczół miodnych u których stwierdzono zatrucie. Zastosowanie powyższej techniki pozwoliło ustalić, że owady te były zatrute aż 57 różnymi pestycydami - około 98% z nich jest dopuszczonych do stosowania przez Unię Europejską.

Niektóre badania potwierdzały już związek między stosowaniem pestycydów a śmiercią pszczół. Unia Europejska zadecydowała o wprowadzeniu zakazu stosowania neonikotynoidów. Niestety pszczoły miodne wciąż wymierają i to nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie zakazu stosowania co najmniej większości pestycydów wydaje się koniecznością jeśli chcemy uchronić te pożyteczne owady przed całkowitym wyginięciem. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Journal of Chromatography A.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)1 komentarz

 • Link do komentarza hansje Niedziela, 13 marzec 2016 00:10 napisane przez hansje

  "Kolejne badania"... LAAAATA upływają, a Monsanto ma się dobrze. W Polsce nawet filia. Nawet bloki reklamowe ma w "polskim" radio i nagania rolników do kupowania Glyfosatu... Ta Polska - to jak parszywy, chory pies... Każda franca się czepia jego futra... Każde najmniejsze gówno, jakieś kaleki belgijskie, czy holenderskie, nazwiskiem Verhofstadt, jakieś "komisje weneckie", jakieś Junckry, Schultze, Grabarczyki jakoweś i inne HejtStop-y.. SILNY pies, taki jak Rosja - NIE tylko NIE zasadza u siebie RAKA, typu "loża Bnai Brith", co uczynił nieświętej pamięci Lechu w mycce - ale i goni batogiem Syjon ze swego kraju, jak pogonił Putin SOROSA...
  W POLSCE Soros siedzi całOM dupOM i Jarek nie zamierza nic z tym zrobić...
  I "organizacje pozarządowe" i "fundacje" najroztomajtsze - mnożą się, jak króliki...
  W Szczecinie - znowu jakieś "stowarzyszenie" robi zadymę "humanitarną" (taka najlepiej robi ludziom gówno z mózgu.., patrz - towarzysz Owsiak..), zbierając z przytupem "laptopy dla uchodźców", w dodatku NIEMIECKICH, jakby mało było POLSKICH (GODNYCH !!..) DZIECI i potrzebujących pomocy..
  Laptopy dla afro-arabskiej dziczy... Albo niemiecka policja - terroryzująca na terenie Polski - Polaków..
  Jeśli ten "rząd" NIE PANUJE nad sytuacją - to niech rzeczywiście spierrrrr...la.. A jeśli - co gorsza, panuje, ale WSPÓŁPRACUJE (zaledwie "różniąc się pięknie"..) z "naszą" chazarską swołoczą, finansowaną przez Sorosa - to tym bardziej...
  Może rzeczywiście - trzeba się na starość trochę nauczyć po węgiersku...

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 12 marzec 2016 19:46
alexjones.pl Ekologia i środowisko Ekouprawy Kolejne badania potwierdzają, że pestycydy odpowiedziane są za masową śmierć pszczół