Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Zachodnia konsumpcja jest związana z ponad 100 tysiącami zgonów w wyniku zanieczyszczeń powietrza
Kategoria: Informacje   Sobota, 01 kwiecień 2017 14:04 Autor: admin

Zachodnia konsumpcja jest związana z ponad 100 tysiącami zgonów w wyniku zanieczyszczeń powietrza

Globalizacja z pewnością posiada swoje zalety, ale staje się coraz jaśniejsze, że zdrowie i życie milionów ludzi może być jej ukrytym kosztem. Nowe badanie przeprowadzone przez UEA wiąże globalny rynek z przedwczesnymi zgonami, związanymi z zanieczyszczeniami powietrza przez transport międzynarodowy.

Naukowcy badali przedwczesne zgony z powodu chorób serca, udaru, raka płuc oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, które związane są z obecnością cząsteczek PM 2.5 w powietrzu – niezwykle szkodliwymi dla zdrowia osób je wdychających.

Okazało się, że około 3,45 miliona przedwczesnych zgonów na całym świecie jest bezpośrednio związanych z zanieczyszczeniem powietrza cząsteczkami PM 2.5. W 2007 roku około 22 % zgonów było związane z transportem oraz wytworem towarów.

Konsumpcja towarów w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych jest także przyczyną ponad 100 tysięcy przedwczesnych zgonów w Chinach. Z kolei zanieczyszczenia pochodzące z Chin powodują ponad 3 tysiące zgonów w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Na każdy milion konsumentów, mieszkających w Europie Zachodniej, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, przypada następująco 416, 395, 339 zgonów wynikających z zanieczyszczeń powietrza.

Zanieczyszczenia powietrza swobodnie przekraczają granice krajów, więc są one problemem całego świata. Ukazuje to także, że często ekologiczne starania poszczególnych krajów mogą okazać się bezużyteczne, ponieważ wymaga to ogólnonarodowej współpracy.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 01 kwiecień 2017 14:29
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Zachodnia konsumpcja jest związana z ponad 100 tysiącami zgonów w wyniku zanieczyszczeń powietrza