Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Rząd przeznacza dodatkowe miliony na przymusowe szczepienia dzieci!!!
Kategoria: Informacje   Środa, 20 wrzesień 2017 11:10 Autor: Katarzyna

Rząd przeznacza dodatkowe miliony na przymusowe szczepienia dzieci!!!

Rząd Beaty Szydło opracował projekt pod tytułem: „Rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej”. Jego celem jest: „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej nastąpi przez zwiększenie w 2017 r. środków finansowych przeznaczonych na wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną”.

Brzmi fantastycznie. Każdy z nas zgadza się z opinią, że służbę zdrowia należy dofinansować, a przede wszystkim usunąć nieefektywne metody leczenia, jak chemioterapia (3-5% trwałych wyleczeń) i zastąpić je lepszymi i tańszymi metodami przedstawionymi w licznych badaniach naukowych.

Projekt podpisany przez Beatę Szydło jest… plugawy.Nie wiem czy dobre słowo zostało użyte, ale taka metoda wdrażania 9 punktu projektu jest haniebna. Ni stąd ni zowąd w projekcie art. 9, pojawia się taki zapis:

„Art. 9. W ustawie z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2173) w art. 6 w ust. 1 pkt 1 i 2 otrzymują brzmienie: „1) 2017 r. – 258 mln zł; 2) 2018 r. – 251 mln zł;”.

Na co konkretnie pójdą pieniądze? Wyjaśnienie mamy na stronie 7 projektu:

„Wprowadzane w art. 9 projektu zmiany w ustawie z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2173) mają na celu zwiększenie limitów maksymalnych wydatków na lata 2017 i 2018 ponoszonych z budżetu państwa na zakup szczepionek do przeprowadzenia obowiązkowych szczepień ochronnych, zgodnie z ustalonym na dany rok Programem Szczepień Ochronnych. Konieczność zwiększenia przedmiotowych limitów w 2017 r. związana jest m.in. z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. poz. 1815), które wprowadziło obowiązek szczepienia przeciwko pneumokokom wszystkich dzieci urodzonych po 31 grudnia 2016 r.”.

Proszę obejrzeć wypowiedź z 14 września 2017 roku, posła Kukiz 15, Jerzego Kozłowskiego. Od 2 minuty mówi bardzo interesujące rzeczy o ustawie pani Szydło:

Rząd Beaty Szydło przeznacza dodatkowe miliony złotych na obowiązkowe czyli przymusowe szczepienia dzieci! Wzrost następuje ze 160 mln zł w 2016 roku do 258 mln zł w 2017 roku. Przeciwko szczepieniom na pneumokoki (dwoinka zapalenia płuc) są wszyscy specjaliści, jak: doktor Jerzy Jaśkowski, prof. Maria Dorota Majewska, doktor Hubert Czerniak, Jerzy Zięba. Doktor Jerzy Jaśkowski w artykule „Jakie dawki aluminium znajdują się w szczepionkach?” przedstawił jeden z argumentów:

„Szczepionka przeciwko pneumokokom, zawiera 125 mcg aluminium. Dziecko o masie 50 funtów może otrzymać co najwyżej 113.o mcg aluminium”. Z tego wynika, że w formie bezpiecznej 125 mcg aluminium może przyjąć dziecko ważące 55-60 funtów czyli 25-27 kilogramów. Taką wagę dziecko może osiągnąć w wieku 4 lata i więcej. Jednak należy zadać pytanie: dlaczego w szczepionce przeciwko pneumokokom jest aluminium? Czy rząd Beaty Szydło zlecił zbadanie składu szczepionek? Dlaczego rząd PiS nie zniesie przymusu szczepień, skoro nie ma w Polsce żadnej epidemii?

 

Źródło: https://martabrzoza.pl/
Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(20 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 21 wrzesień 2017 21:55
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Rząd przeznacza dodatkowe miliony na przymusowe szczepienia dzieci!!!