Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje „Diesel STOP!” – Greenpeace zatrzymał transport Volkswagena
Kategoria: Informacje   Czwartek, 21 wrzesień 2017 06:48 Autor: Katarzyna

„Diesel STOP!” – Greenpeace zatrzymał transport Volkswagena

„Pojazdy z silnikami Diesla poważnie przyczyniają się do degradacji środowiska” – mówią aktywiści Greenpeace, którzy szturmem weszli na pokład statku przewożącego auta VW do Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie miało miejsce w w porcie w Sheerness na wschód od Londynu. Statek przybił do brzegu, ale nim rozpoczął się rozładunek, na pokładzie pojawili się działacze ekologicznej organizacji. Kilkudziesięciu aktywistów okupuje jednostkę deklarując, że nie opuszczą pokładu dopóki statek nie zawróci do Niemiec. Inna grupa przeprowadziła operacje w samym porcie, gdzie unieruchamiano samochody, które zjechały już  na ląd. Na karoseriach pojawiły się wlepki z hasłami nawołującymi do zakończenia produkcji pojazdów z silnikami wysokoprężnymi.

Jak podaje TVN24, Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki emisji spalin. Firma z Wolfsburga zgodziła się zapłacić karę w wysokości 2,8 mld USD i przeznaczyć dalsze 25 mld USD na uregulowanie roszczeń amerykańskich właścicieli jej aut z silnikami Diesla. Wyraziła także gotowość odkupienia ok. 500 tys. samochodów.

Zakaz sprzedaży aut z silnikami Diesla zacznie obowiązywać w Wielkiej Brytanii w 2040 roku. Greenpeace uważa, że restrykcje powinny zostać wprowadzone już teraz.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 21 wrzesień 2017 20:39
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje „Diesel STOP!” – Greenpeace zatrzymał transport Volkswagena