Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Budowa muru Trumpa rozpocznie się w styczniu 2018 r.
Kategoria: Informacje   Środa, 02 sierpień 2017 03:00 Autor: Kaszuszka

Budowa muru Trumpa rozpocznie się w styczniu 2018 r.

Zaangażowane w sprawę prywatne firmy oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) Stanów Zjednoczonych informują, że od stycznia 2018 roku w Santa Ana Wildlife Refuge – rezerwacie przyrody w południowej części Teksasu rozpocznie się budowa pierwszej części muru, obiecanego przez Donalda Trumpa.

Według oficjalnych planów, CBP planuje zbudować 18-metrowy mur, który będzie ciągnął się przez prawie 5 kilometrów. Betonowy mur ma być dodatkowo wyposażony w stalowy płot, przypominając mur zbudowany niecałą dekadę temu w pobliżu meksykańskiego stanu Hidalgo.

W wyznaczonym terenie rozpoczęto już prace przygotowawcze, oceniając między innymi stan gleby. Według informatorów, w budowę muru zaangażowała się między innymi globalna firma inżynierska Michael Baker International.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wybrał Santa Ana Wildlife Refuge jako pierwszy obszar na budowę muru granicznego, ponieważ jest on własnością rządu federalnego, co pozwala uniknąć przepychanek prawnych z prywatnymi właścicielami gruntów. Tymczasem co najmniej 95% przygranicznych ziem jest własnością prywatną, w wielu przypadkach toczą się już sprawy sądowe.

Autor: Scarlet
Na podstawie: Makingwebnews.com

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 02 sierpień 2017 09:20
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Budowa muru Trumpa rozpocznie się w styczniu 2018 r.