Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Znane są koszty umowy pomiędzy „Agorą” a UMK w Toruniu
Kategoria: Informacje   Czwartek, 26 październik 2017 02:49 Autor: admin

Znane są koszty umowy pomiędzy „Agorą” a UMK w Toruniu

Gazeta Wyborcza” i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wspólnie wkraczają w świat informacji cyfrowej – w ten sposób toruńskie wydanie „Wyborczej” pochwaliło się zawarciem umowy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

W mediach zawrzało. Oto bowiem państwowa uczelnia, za państwowe pieniądze zapewnia społeczności akademickiej liczącej ok. 25 tys. osób prenumeratę ideologicznie zorientowanej „gazety”.

Portal Pch24.pl ujawnia szczegóły umowy.

Umowa ze spółką Agora obejmuje: publikację artykułów dotyczących badań naukowych oraz osiągnięć pracowników UMK w specjalnym module dla studentów UMK, publikację e-booka z najciekawszymi artykułami, bezpłatnego dla  użytkowników, publikację artykułów dotyczących badań naukowych i osiągnięć pracowników UMK oraz ważnych wydarzeń z życia uczelni w serwisach Grupa Wyborcza.pl, współpracę dziennikarską przy opracowaniu tych artykułów, zapewnienie prenumeraty cyfrowej (dostęp do Pakietu Wyborcza Premium) dla ponad 29 tys. użytkowników.

Władze uczelni podkreślają, że dostęp do prenumeraty jest „całkowicie dobrowolny”. By z niej skorzystać należy zalogować się na portalu „Wyborczej” z użyciem uczelnianego adresu e-mail.

Koszt takiej wątpliwej „przyjemności” to 35 tys. zł netto rocznie.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 październik 2017 22:20
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Znane są koszty umowy pomiędzy „Agorą” a UMK w Toruniu