Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje USA chciały użyć na Kubie broni biologicznej
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 30 październik 2017 06:21 Autor: admin

USA chciały użyć na Kubie broni biologicznej

Władze Stanów Zjednoczonych rozpatrywały scenariusz „rolniczego sabotażu” w stosunku do Kuby, w ramach którego planowano zniszczyć kubańskie plony za pomocą broni biologicznej – wynika z tekstu odtajnionego dokumentu.

W czwartek w USA po raz pierwszy opublikowano około 3 tysięcy dokumentów o zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy’ego w 1963 roku. Baza danych złożona z 2891 dokumentu jest dostępna na stronie archiwum narodowego. To kolejna porcja dokumentów – poprzednia została opublikowana 24 lipca i zawierała 3,9 tysięcy dokumentów.

Dane o planach w stosunku do Kuby są zawarte w dokumencie o spotkaniu grupy specjalnej, poświęconym przeprowadzeniu operacji „Mangusta”. Omówienie jest datowane na 6 września 1962 roku. Obecny na nim generał Carter zaproponował wykorzystanie „agentów biologicznych, zamaskowanych jako substancje naturalnego pochodzenia”, aby zniszczyć plony na Kubie.

„Generał Carter odnotował nadzwyczajną delikatność wszelkiej takiej operacji i straszliwe jej skutki, które mogą się ujawnić, jeśli coś pójdzie nie tak, szczególnie, jeśli pojawi się dowód na udział Stanów Zjednoczonych” – głosi dokument.

Z kolei McGeorge Bundy, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego przy Johnie Kennedym uprzedził, że nie warto zajmować się chemikaliami czy innymi podobnymi substancjami, jeśli fakt ich zastosowania nie może zostać starannie ukryty.

W dokumencie zawarto również propozycję, aby omówić plan „ataku na personel radziecki, znajdujący się na terytorium Kuby”. Żadnych szczegółów odnośnie tego planu nie podano.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 październik 2017 19:48
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje USA chciały użyć na Kubie broni biologicznej