Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje PiS i jego trupy w szafie
Kategoria: Informacje   Piątek, 03 listopad 2017 02:39 Autor: admin

PiS i jego trupy w szafie

Warszawska afera z przejmowaniem kamienic kompromituje Platformę Obywatelską. Jednak ujawniane są informacje, które wskazują, że swoje trupy w szafie w tej sprawie ma również PiS i to za sprawą ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Uważałem Lecha Kaczyńskiego za człowieka uczciwego i chciałbym, żeby było tak dalej. Niestety będę musiał zmienić moją opinię, bo dzisiaj dowiedziałem się, że właśnie jako prezydent Warszawy świadomie nie wykonywał uchwały Rady Miejskiej o sprzedaży mieszkań komunalnych lokatorom z bonifikatą ponad dziewięćdziesięciu procent. Uważam, że było to wprost antypolskie. Tym bardziej, że w czasie jego prezydentury, bez problemów Żydzi i organizacje żydowskie uzyskiwały nieruchomości, choć pod względem prawnym były to sprawy wątpliwe.

Ze swojej pracy jako prezydent miasta wiem jakie kontrowersje może budzić sprzedaż mieszkań komunalnych z tak dużą bonifikatą. Za mojej prezydentury sprzedano w ten sposób w Stalowej Woli kilka tysięcy mieszkań. Dzisiaj jestem pewien, że dobrze zrobiłem. Oprócz ekonomicznych korzyści dla miasta w ten sposób lokalna społeczność zyskała coś może niewymiernego, ale fundamentalnie ważnego. Ta korzyść zawiera się w myśli, że to własność tworzy obywatela. Nie jesteś tak na prawdę warszawiakiem ani stalowowolaninem jeżeli nie masz czegoś swojego, a tym czymś jest przede wszystkim dom, mieszkanie.

Własność uczy i zmusza do odpowiedzialności. Własność sprawia, że masz czego bronić i lepiej, dobitniej rozumiesz sens słowa ojczyzna. Ten rząd naprawdę chce dobra ojczyzny, który dąży do tego, żeby Polacy stawali się w jak najszerszym zakresie właścicielami. Nie wiem czy Lech Kaczyński tego nie rozumiał, ale przez niewykonywanie wspomnianej uchwały umożliwił proceder, który też polegał na prywatyzacji, ale kosztem setek, a może tysięcy ludzi, którzy płacili za utrzymanie i remonty domów w których mieszkali, żeby nagle znaleźć się bez dachu nad głową. Różnie można rozumieć obywatelskość czy patriotyzm, ale ich podstawą jest własność.

Widziałem to i widzę we wspólnotach mieszkaniowych. Ludzie, którzy jako lokatorzy – najemcy mieli przeważnie roszczenia i nie liczyli się z kosztami, to żeby byli najgłupsi, gdy zostali właścicielami szybko uczą się liczenia kosztów, troski o część wspólną bloku, bo to ich własność. Niestety to jeszcze jeden dowód na to, że Lech Kaczyński był bardzo złym prezydentem Warszawy i chociażby z tego względu stawianie mu pomnika właśnie w Warszawie jest zakłamywaniem tej prawdy. Niestety jego sprawowanie funkcji prezydenta RP tylko wzmacnia ten wniosek.

 Źródło: Myśl Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 03 listopad 2017 08:24