Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Błaszczak, Ziobro i szef policji do dymisji – tysiące podpisów pod apelem
Kategoria: Informacje   Piątek, 11 sierpień 2017 02:57 Autor: Kaszuszka

Błaszczak, Ziobro i szef policji do dymisji – tysiące podpisów pod apelem

Akcja Demokracja zorganizowała kolejną kampanię obywatelską, obnażającą praktyki obecnej władzy. Chodzi o sprawę Igora Stachowiaka, który w ubiegłym roku zmarł w wyniku obrażeń powstałych podczas kaźni, którą zafundowali mu wrocławscy policjanci.

12 tysięcy podpisów zebrała najbardziej aktywna organizacja pozarządowa w naszym kraju pod apelem do Beaty Szydło w sprawie, która wstrząsnęła w ubiegłym roku Polską. „Dzięki dziennikarskiemu śledztwu społeczeństwo poznało okoliczności śmierci Igora Stachowiaka. Nagrania z monitoringu pokazują bezbronnego, skutego kajdankami mężczyznę wielokrotnie rażonego prądem. W wyniku działań policjantów doszło do śmierci niewinnego człowieka” – czytamy w manifeście na stronie Akcji Demokracji.

Czego aktywiści oczekują od szefowej rządu? Przede wszystkim wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, których winą jest zaniechanie. Działacze wskazują, że minął rok od śmierci Igora, a znacząca bezradność najwyższych urzędników w państwie nie spotkała się z żadną reakcją. Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracja wymienia jako odpowiedzialnych urzędników wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, który „przekonywał ze wszystko jest w porządku i do żadnego przekroczenia uprawnień nie doszło” oraz Zbigniewa Ziobrę, który  „bronił policjantów, a kontrolowana przez niego prokuratura przez rok nie potrafiła postawić zarzutów”

Akcja Demokracja uważa, że powinny polecieć również inne głowy. „Domagamy się zatem dymisji Komendanta Głównego Policji oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka, sprawującego nadzór nad działaniami policji” – czytamy w apelu.

Działacze tłumaczą również cel swojej akcji.”Dla sprawiedliwości należnej Igorowi oraz naszego bezpieczeństwa konieczne jest jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. Wszyscy winni powinni zostać ukarani, tak żebyśmy mieli pewność, że przypadki tortur na komisariatach się nie powtórzą”.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 11 sierpień 2017 08:21
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Błaszczak, Ziobro i szef policji do dymisji – tysiące podpisów pod apelem