Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Nowy rezerwat dla tygrysów w Indiach
Kategoria: Informacje   Sobota, 30 marzec 2013 02:55 Napisał

Nowy rezerwat dla tygrysów w Indiach

Nowy chroniony obszar dla tygrysów powstał w obrębie rezerwatu na południu Indii - poinformowała organizacja ochrony przyrody WWF.

Na obszarze stanowiącym część rezerwatu Sathyamangalam Wildlife Sanctuary mieszka około 25 tygrysów. Będzie to 42. obszar chroniony dla tygrysów w Indiach, które są schronieniem największej liczby tygrysów na świecie.

Obszar o powierzchni 705 km kw. łączy kilka sąsiadujących parków i będzie jednym z największych siedlisk tygrysów na świecie - poinformował WWF, dodając, że żyją tam też słonie, lamparty, hieny i sępy.

Indyjski oddział WWF od ponad dekady współpracuje z lokalnymi władzami stanu Tamil Nadu, wspierając walkę z kłusownictwem, usprawniając komunikację poprzez sieci komórkowe, szkoląc strażników leśnych i monitorując stan populacji tygrysów.

"Tygrys jest narodowym zwierzęciem Indii, a WWF gratuluje władzom kolejnego ważnego kroku w ochronie tego gatunku" - napisał w oświadczeniu Dipankar Ghose z WWF-India.

Liczba tygrysów zmniejszyła się o 95 proc. w ciągu ubiegłego wieku, a eksperci szacują, że na wolności pozostało ich tylko ok. 3 tys. (PAP)

mrt/ agt/

 Źródło artykułu: Nauka w Polsce


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 30 marzec 2013 02:58
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Nowy rezerwat dla tygrysów w Indiach