Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje W Fukushimie 100 ton silnie skażonej wody wylało się ze zbiornika, bo ktoś zapomniał zamknąć zawór
Kategoria: Informacje   Piątek, 21 luty 2014 10:38 Autor: admin

W Fukushimie 100 ton silnie skażonej wody wylało się ze zbiornika, bo ktoś zapomniał zamknąć zawór

W Fukushimie 100 ton silnie skażonej wody wylało się ze zbiornika, bo ktoś zapomniał zamknąć zawór foto: Mikey Mulcare/U.S. Navy/Wikimedia Commons/CC

Sto ton silnie skażonej wody wyciekło ze zbiornika w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima. To najpoważniejszy wyciek od sierpnia ubiegłego roku, kiedy z zakładu wydostało się 300 ton skażonej substancji.

Według operatora elektrowni firmy TEPCO pracownik zakładu zauważył wyciek wody z odpływu przytwierdzonego do zbiornika. Skażona woda przelała się z olbrzymiego zbiornika, ponieważ przez pomyłkę nie zamknięto zaworu. Jest mało prawdopodobne, żeby dotarła do oceanu- powiedział rzecznik TEPCO Masayuki Ono. Zapewnił, że operator elektrowni podejmuje „różnego rodzaju działania” w związku z wyciekiem.

11 marca 2011 roku tsunami uderzyło w położoną na północ od Tokio siłownię Fukushima, powodując stopienie się prętów paliwowych w trzech reaktorach oraz promieniotwórcze skażenie okolicznych terenów, z których ewakuowano 160 tys. ludzi. Awarii w Fukushimie przypisano najwyższy, siódmy stopień w skali INES (mierzącej od 0 do 7 stopni), który był przypisany katastrofie w Czarnobylu z 1986 r.
Po awarii powstały setki stalowych zbiorników na skażoną wodę. W kilku z nich odnotowano nieszczelność, ale wyciek w sierpniu 2013 r. był najpoważniejszy, jeśli chodzi o objętość. Japońskie władze zaklasyfikowały incydent jako trzeci stopień na skali INES.
 

Źródło: RMF FM/PAP


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 21 luty 2014 11:19
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje W Fukushimie 100 ton silnie skażonej wody wylało się ze zbiornika, bo ktoś zapomniał zamknąć zawór