Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Rekordowe ilości radioaktywnego cezu
Kategoria: Informacje   Środa, 10 lipiec 2013 14:55 Autor: admin

Rekordowe ilości radioaktywnego cezu

Przeprowadzone w poniedziałek analizy wody w studni wykazały wręcz ogromny wzrost poziomu radioaktywnego cezu-134 i cezu-137. Tak wysokiego poziomu cezu nie zarejestrowano od samego początku katastrofy a TEPCO przyznaje, że nie wie dlaczego doszło do jego wzrostu.

Analiza wody ze studni wykazała, że poziom radioaktywnego cezu-134 o czasie półtrwania dwóch lat wynosił 9000 bekereli na litr wody, przekraczając dopuszczalny poziom 150-krotnie. Z kolei cez-137, którego okres półtrwania wynosi 30 lat, był na poziomie 18000 bekereli na litr wody. Jego dopuszczalny poziom został przekroczony aż dwustukrotnie. Co więcej, odczyt cezu-137 jest około 90 razy wyższy od analiz, jakie miały miejsce jeszcze w piątek.

Radioaktywna woda może przedostawać się do Oceanu Spokojnego, chociaż jeden z urzędników TEPCO powiedział w japońskich mediach, że to akurat nie jest jasne czy radioaktywna woda rzeczywiście wycieka a po zebraniu niezbędnych danych zostaną przeprowadzone analizy. Firma przyznaje jednak, że nie wie skąd się wziął tak nagły wzrost radioaktywnego cezu.

Na podstawie: ajw.asahi.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 10 lipiec 2013 20:23
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Rekordowe ilości radioaktywnego cezu