Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Norwegowie nie będą więcej przyzwalać na niszczenie lasów tropikalnych
Kategoria: Informacje   Piątek, 30 wrzesień 2016 10:25 Autor: admin

Norwegowie nie będą więcej przyzwalać na niszczenie lasów tropikalnych

Produkcja wielu towarów na świecie bezpośrednio lub pośrednio związana jest z niszczeniem lasów tropikalnych. Ma to istotny wpływ na nasze środowisko. Szybko ubywa drzew w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Paragwaju, Indonezji, Malezji i Papui - Nowej Gwinei. Serce boli, gdy patrzymy na wielokilometrowe łyse plamy,  stanowiące niegdyś zielone, mokre domy dla setek żyjących gatunków.

Norweski rząd nie będzie już kupować produktów związanych z wycinką drzew. Każda firma, która niszczy lasy tropikalne, nie ma co liczyć na norweskie kontrakty rządowe. Od kilku lat wiele podmiotów w tym kraju nie robi już interesów z przedsiębiorcami zaangażowanymi w destrukcję lasów, ale dotychczas nie było to wspierane polityką rządową.

Norwegia będzie pierwszym krajem na świecie, który całkowicie rezygnuje z produktów, które powstają w wyniku niszczenia lasów tropikalnych. Norwegowie wprowadzają rygorystyczne wymagania dotyczące zamówień publicznych w celu ochrony zasobów leśnych na naszej planecie.

Władze Norwegii wzywają inne kraje do podjęcia podobnych działań, a zwłaszcza Wielką Brytanię i Niemcy. Inicjatywa Skandynawów jest bardzo ważna dla wszystkich ludzi. Jest to mały krok, ale chyba we właściwym kierunku.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 30 wrzesień 2016 10:57
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Norwegowie nie będą więcej przyzwalać na niszczenie lasów tropikalnych