Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Chińscy urzędnicy aresztowani za fałszowanie informacji o zanieczyszczeniach powietrza
Kategoria: Informacje   Sobota, 29 październik 2016 17:56 Autor: admin

Chińscy urzędnicy aresztowani za fałszowanie informacji o zanieczyszczeniach powietrza

Chińscy urzędnicy w mieście Xi'an, w prowincji Shaanxi, zostali zatrzymani za udział w świadomym manimulowaniu danymi o jakości powietrza oraz próbę fałszowania wyników badań.

Oskarżeni, w tym He LiMin, szef Biura Ochrony Środowiska w Xi'an, miał manipulować danymi na temat zanieczyszczeń powietrza poprzez włamanie się do stacji monitorowania i blokowanie danych w dążeniu do uniknięcia kary za wysoki poziom zanieczyszczeń w mieście. Dzięki dostępowi do stacji po godzinach pracy, fałszowano dane, jednak robiono to niedokładnie, co zwróciło uwagę Narodowego Centrum Monitorowania Środowiska, którzy wysłali inspektorów do zbadania stacji.

Zanieczyszczenia powietrza w Chinach zabijają szacunkowo 1,6 miliona ludzi rocznie. To numer jeden wśród najgorszych trucicieli na świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia. Nie jest to jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne stężenie niebezpiecznych cząsteczek, unoszących się w powietrzu - w niektórych regionach Chin osiągnięto 50-krotność zalecanej granicy bezpieczeństwa.

W celu wypełnienia zobowiązań wynikających z paryskiego porozumienia w sprawie klimatu, Chiny muszą ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 60-65% do 2030 roku. W ubiegłym roku wprowadzono nowe prawo, które pozwala urzędnikom środowiskowym monitorować fabryki i zamykać je, jeśli poziomy zanieczyszczeń powietrza są zbyt wysokie. Może to prowadzić do oczywistych strat finansowych dla przedsiębiorstw. Dlatego powstał specjalny system nadzoru, który podnosi alarm po wykryciu dokonywania zmian w danych na temat zanieczyszczeń.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 29 październik 2016 18:15
alexjones.pl Ekologia i środowisko Informacje Chińscy urzędnicy aresztowani za fałszowanie informacji o zanieczyszczeniach powietrza