Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Nie czekaj, reaguj, gdy dziecko kicha i kaszle!
Kategoria: Styl życia   Czwartek, 15 grudzień 2016 10:49 Napisał

Nie czekaj, reaguj, gdy dziecko kicha i kaszle!

Przeziębienia u dzieci nie należy lekceważyć. Wraz z rozwojem choroby i brakiem odpowiedniej terapii, może ono przerodzić się w znacznie poważniejszą chorobę. Aby leczenie przeziębienia dziecka było skuteczne i przyniosło oczekiwane efekty, należy stosować odpowiednie lekarstwa na poszczególne objawy, lub jeden, kompleksowy preparat. Jakie leki na przeziębienie dla dzieci warto stosować?

Najczęściej spotykane objawy przeziębienia

Objawem, który pojawia się u dziecka najwcześniej, jest gorączka. Świadczy ona bezpośrednio o infekcji, która zaatakowała mały organizm. Wzrost temperatury do stanu podgorączkowego wskazuje na walkę organizmu dziecka z drobnoustrojami chorobowymi. Wraz z pojawieniem się gorączki malec robi się ospały, jego ciało staje się rozgrzane, a na twarzy pojawiają się wypieki.

Do momentu, gdy temperatura ciała dziecka nie przekroczy 37,5 stopnia Celsjusza, przeziębienie można uznać za łagodne. W sytuacji rosnącej temperatury, przekraczającej nawet 38 stopni należy interweniować. Dobrym sposobem na skuteczne zbicie temperatury są czopki lub podanie syropu na przeziębienie dla dziecka. Gdy gorączka nie odpuszcza, można zastosować chłodną kąpiel, albo przetrzeć skórę dziecka wilgotną, chłodną myjką.

Gorączkę można zbijać preparatami, w których znajduje się paracetamol, lub Ibuprom. Leki te nie tylko zbiją gorączkę, ale wyeliminują ból, czy wspomogą leczenie zakażenia bakteryjnego. Ważne jest również odpowiednie nawadnianie dziecka. Solidna ilość płynów zapobiegnie suchości w ustach i nawilży śluzówki.

Katar w postaci wodnistej wydzieliny jest kolejnym charakterystycznym objawem przeziębienia u dzieci. Pojawia się on, z reguły na początku choroby i wraz z jej rozwojem gęstnieje, zatykając nosek dziecka. Dziecko odczuwa problemy z oddychaniem przez nos i jest z tego powodu rozbite. Pogarsza się mu zmysł smaku, a także zmniejsza apetyt. W przypadku uporczywego kataru nos dziecka należy oczyszczać. Możemy do tego użyć specjalnej gruszki lub zastosować preparat zalecony przez lekarza.

Kaszel u dzieci łączy się z bólem gardła. Początkowo pojawia się lekkie drapanie w gardle, które z czasem ewoluuje w ból i suchy kaszel. Po kilku dniach choroby, kaszel zmienia swój rodzaj na wilgotny. Zwiększa się znacząco ilość nagromadzonej w drogach oddechowych wydzieliny i dziecko będzie starało się ją odkrztusić. Leki na kaszel należy dopasować do jego rodzaju. Jeżeli malca dręczy kaszel suchy, warto zastosować preparat przeciwkaszlowy. Zahamuje on odruch kasłania, co zapobiegnie dodatkowym podrażnieniom dróg oddechowych.

Kaszel mokry, mimo iż jest produktywny, również należy go ograniczyć do minimum. W momencie jego wystąpienia, lek warto zmienić na preparat wykrztuśny. Ułatwi on usuwanie wydzieliny, usprawni oddychanie i pozwoli wyleczyć powstałe podczas przeziębienia wszelkie podrażnienia. Podanie odpowiednich leków na kaszel jest bardzo ważne z tego powodu, że ułatwią one naszemu dziecku walkę z przeziębieniem.


Kompleksowe leki na przeziębienie u dzieci

W momencie, gdy przeziębienie nie rozwinęło się do takiego stopnia, że dziecko ma bardzo wysoką gorączkę, można zastosować leki na przeziębienie u dzieci działające kompleksowo. Preparaty te zawierają wszystkie elementy czynne znane z leków na pojedyncze objawy. Dzięki temu, podając regularnie jeden lek, możesz zapanować nad chorobą. 

Pamiętaj jednak, aby przed podaniem konkretnego leku zasięgnąć porady farmaceuty, lub przeczytać dokładnie ulotkę. Dawka leku nie może być zbyt duża lub zbyt mała, dlatego należy ją dobrać odpowiednio do wagi, lub wieku dziecka.


Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zapobieganie przeziębieniom u dzieci jest zdecydowanie łatwiejsze, niż ich leczenie. Dlatego w sezonie przeziębień i innych chorób dróg oddechowych zadbaj o odpowiednią profilaktykę. Podawaj malcowi leki zawierające witaminę C i rutozyd (na przykład syrop na przeziębienie dla dzieci lub suplementy pod postacią żelek, lizaków i cukierków). Zwiększą one odporność dziecka, co przyczyni się do zmniejszenia liczby przeziębień w ciągu roku. Jeśli, mimo zastosowania należytych dawek witamin przeziębienia nadal pojawiają się często, warto jest skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Na przeziębienie u dzieci można stosować nie tylko syrop, ale szereg innych preparatów. Prawdą jednak jest, że maluchy najlepiej tolerują syropy różnego typu. Łatwiej jest im je przyjąć, ponieważ często lepiej smakują w porównaniu do tabletek, czy preparatów tworzonych w domu. Jeśli dziecko zaczyna chorować, szczególnie ważne jest trafne rozpoznanie objawów, aby podjąć odpowiednie kroki. Wszelkie informacje na temat przeziębienia u dzieci znajdziesz na stronie https://www.pelavo.pl/przeziebienie-u-dziecka.html. Ponadto właściwe przygotowanie do sezonu przeziębień znacznie ułatwi Ci przejście przez ten trudny okres roku.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 16 grudzień 2016 18:33
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Nie czekaj, reaguj, gdy dziecko kicha i kaszle!