Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Tabu spożywcze. Ciekawostki o jedzeniu
Kategoria: Styl życia   Poniedziałek, 15 maj 2017 10:42 Autor: admin

Tabu spożywcze. Ciekawostki o jedzeniu

Jako dziecko jadąc na rowerze przypadkowo połknąłem muchę. Natychmiast wpadłem w panikę. Bałem się o swoje życie. W telewizji mówili, że muchy są niezdrowe i mają bakterie. Okazuje się, że w swoim życiu jadłem o wiele gorsze rzeczy.

I o tym nie wiedziałem…

Czytasz ten tekst na własną odpowiedzialność. Jeśli po jego przeczytaniu już nigdy nie zechcesz sięgnąć po jedzenie, to ja, Romuald Kałwa, nie będą brał odpowiedzialności za Twoje odczucia braku łaknienia, obrzydzenia, zniechęcenia i awersji do jedzenia.

„Im ludzie wiedzą mniej o powstawaniu kiełbas i praw, tym lepiej w nocy śpią”  
Otto Bismark

*                        *                         *

Z tego co jemy, składa się nasz organizm. Podobno wszystkie substancje z naszego organizmu wymieniają się około co 7 lat. Tymczasem jedzenie sprzedawane w sklepach ma swoje tajemnice. Jedzenie składa się z konkretnych substancji chemicznych i pierwiastków. Gdy napiszę, jakie to „pierwiastki”, chyba wyrzucą mnie z portalu. Ustalmy na początku: pod pojęciem jedzenie rozumiem wszystko, co ludzie piją i spożywają na całym świecie.

Nieopanowanie w jedzeniu i piciu

Jeśli jesteś grubasem, pamiętaj, to Twoja wina, że jesteś gruby. Nie sąsiada, nie poszpitalnego kalectwa, nie genów, choć tak to jest to tłumaczone przez wszystkich, którzy zamiast się ograniczać wcinają 10 000 kalorii dziennie. Gdy ważyłem 97 kg i patrzyłem na swoje obwisłe ciało, też tak mówiłem.

Gdy zacząłem ćwiczyć i przestałem żreć (tak – żreć), to schudłem 15 kg. Ale to jeszcze nic. Powszechnie znane są przypadki znacznego spadku masy ciała z otyłości monstrualnej, np. 60 kg. Można? Można.

Parówki

O parówkach krążą legendy. Z czego zrobione są parówki? Z krowich wymion. Nerki w salcesonie i popularna wątróbka, jak widać, to jeszcze nic, do czego zdolna jest nienażarta bestia ludzka.

Parówki są zrobione z krowich wymion, ale to nie cała prawda. Oto cała prawda: parówki są także robione z kurzych grzebieni. Zresztą, sposobów jest wiele. Można np. wrzucać w całości młode prosięta do wielkiej maszynki do mielenia mięsa. Razem z kośćmi. Kawałkami skóry. Są filmy na YouTube…

Ktoś ma ochotę na hot-doga albo chce założyć „komis mięsa”, taki jak ten z filmu Roberta Krzempka pt.: „Czeka na nas świat”?

Kotlety wołowe

Z kotletami też wiąże się niezła historia. Powiem krótko: podobnie jak całe świnie, do wielkich maszyn do mielenia mięsa wrzuca się całe krowy. Razem z sierścią.

Kolega z dziewczyną poszedł do znanej restauracji jeść jej „sieciowe” kurczaki. W potrawie dziewczyna kolegi znalazła główkę kurczaka. Ok. mogło się zdarzyć, ale chyba nikt nie chciałby przeżyć takiej przygody. Musiałem o tym napisać.

Czerwony napój z białym napisem

Specjalnie nie piszę „brązowy napój w czerwonej butelce z białym napisem”, żeby zbyt łatwo nie sugerować o jaki napój mi chodzi. Wiadomo, sąd, obraza, itd., a o popularnym napoju krążą legendy. Wiadomo na pewno tyle, że nadaje się jako odrdzewiacz i świetnie zabija bakterie w żołądku. Radzi sobie z zatruciami, a i ubikację potrafi wyczyścić…

Spulchniacz mięsa

Pewien dietetyk kiedyś mi powiedział, że ropa naftowa jest stosowana w Europie jako wypełniacz spożywczy, np. do produktów mleczarskich, ale już w USA jest to zakazane. Ropa naftowa była niegdyś nazywana olejem skalnym. Ja tam się nie znam, i jestem (prawie) pewien, że dietetyk próbował mnie zrobić w konia. Kit z nim.

Mnie zainteresowało co innego. Ilość mięsa w mięsie. Jakim cudem z 1 kg surowego mięsa otrzymuje się 1,8 kg szynki. Spulchniacze, żelatyna, wypełniacz, woda, sól, emulgatory, i farba, którą szynki się lakieruje, aby ładnie wyglądały na półkach.

Do produkcji szynki używa się wypełniaczy, które służyły do sklejania ran żołnierzom w czasie II wojny światowej. Smacznego…

*                        *                         *

O jedzeniu mięsa przez gatunek ludzki powinien powstać osobny tekst. Bliskie pokrewieństwo genetyczne pomiędzy ssakami (świnie i krowy są podobne do ludzi), powoduje, że świnie nazywane są zwierzętami nieczystymi. Podobnie z krowami, które przez wielu przedstawicieli homo-sapiens są nazywane zwierzętami świętymi.

Im dalej na północ, tym mleko jest lepiej trawione, a na południe, tym bardziej nieprzyswajalne przez ludzi. Mleko krów jest naturalnie tworzone dla cieląt, a nie dla człowieka! Ale nauczyliśmy je trawić i dobrze korzystać. To się nazywa przystosowanie.

Jedzenie mięsa ssaków jest pewną formą kanibalizmu

Co innego ryby, czy ptaki, które razem z krokodylami zaliczane są do jedynych pozostałych archozaurów (zaliczają się do nich krokodyle i ptaki, które mają wspólnego przodka), czyli takich pseudo dinozaurów.

Dylematy jedzenia bądź niejedzenia mięsa pozostawiam Czytelnikowi. Ale to, że baranina czy wieprzowina tak bardzo śmierdzi, może być reakcją ludzkiego organizmu, który naturalnie odrzuca ten gatunek mięsa. Ludzkie i wołowe mięso jest czerwone. Może już lepiej nic więcej nie będę pisał. Przypomina mi się „Atlas chmur”…

Nowotwory, choroby, zatrucia…

Niezdrowe, „tuningowane chemicznie” jedzenie, choroby, przedwczesne zgony, miażdżyca, zakrzepy, nowotwory pokarmowe… Rzeczywistość nas otaczająca naprawdę bywa obrzydliwa, i wielu tłustych wyzyskiwaczy, właścicieli fabryk, robi to świadomie, a niedoinformowani ludzie nie wiedzą co jedzą. Nad jedzeniem warto się zastanowić…

Mikroelementy

Fluor w paście do zębów powoduje otępienie umysłowe, aluminium (folia spożywcza, garnki) uszkadza mózg. Ołów… Żelazo pomaga. Magnez pobudza. Wapno uspokaja. Cukier też. I uzależnia. Co jeszcze… Totalitarna kontrola umysłów.

Jeśli chcecie coś poczytać na ten temat, to napiszcie w komentarzach i dajcie łapkę w górę pod tekstem. Mikroelementy to osobny temat, ale silnie powiązany z żywnością. I bardzo ważny.

Romuald Kalwa
http://romualdkalwa.neon24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(41 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 15 maj 2017 11:27
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Tabu spożywcze. Ciekawostki o jedzeniu