Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Jak dobrze urządzić swoje wnętrze?
Kategoria: Styl życia   Wtorek, 10 czerwiec 2014 10:00 Napisał

Jak dobrze urządzić swoje wnętrze?

Nie musisz być architektem wnętrz, aby dobrze zagospodarować swoją prywatną przestrzeń w mieszaniu lub domu. Poniżej prezentujemy kilka rad jak dobrze urządzić wnętrze swojego mieszkania.

Po pierwsze warto pamiętać o doborze kolorów. Nie zawsze powinniśmy kierować się modą, ponieważ moda szybko przemija. Dobrze jest postawić na kolory stonowane i ponadczasowe. Dobrą barwą dla naszych ścian jest beż. Dodaje wnętrzom ciepła, a ponadto nigdy nie wychodzi z mody. Znakomicie sprawdza się też w mieszkaniach dodając im przestrzeni i czyniąc je wyjątkowymi. Natomiast białe ściany wyglądają bardzo surowo i ostro.

Na nudnych powierzchniach często jedynym ratunkiem jest kolorowy akcent, np. różowy, albo ognisto czerwony. Warto namalować na nich coś kolorowego od szablonu, przykleić specjalną naklejkę albo kupić fototapetę na wymiar. W naszym wnętrzu liczy się klasa. Nie przesadzajmy więc ze snobistycznymi obrazami. Unikajmy również wieszania plakatów, gdyż nie będą wyglądać dobrze w naszych pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o dobór mebli pamiętajmy, aby nasz dom nie zagracił się przez nie. Architektura wnętrz nie polega na przypadkowości. Zaplanujmy sobie każde pomieszczenie. Nie stawiajmy w naszym mieszkaniu zbyt wielu ciężkich mebli. Lekkości dodadzą meble przeszklone, lub z ażurowymi elementami. Warto stawiać meble blisko ścian. Nie polecane jest ustawianie ich blisko wejścia do pomieszczenia.

Jeśli nasz pokój jest mały, warto zainwestować w odpowiednie lustro. Da nam to optyczne powiększenie. Kolory ścian w poszczególnych pomieszczeniach powinny ze sobą współgrać. W ciemnych pokojach najlepiej wkomponować jasne ściany. W ostatnich latach moda dyktuje nam minimalistyczne rozwiązania. Ściany powinny być czyste, a formy proste.

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu, więc warto się zainteresować jak ją dobrze urządzić. Nie powinniśmy wstawiać do niej wielkich szaf, ani innych wielkich mebli. Komoda z pewnością wystarczy. Mieszkanie urządzone według tych prostych zasad daje nam duży komfort. W ładnym i przestronnym wnętrzu dużo łatwiej jest się skupić, ale też odpocząć. Nasz dom powinien podobać się nam samym. Nawet osoby nie interesujące się architekturą są w stanie skomponować ładne wnętrze. Pamiętajmy, że meble powinny do siebie pasować. Dobrze jest kupować do pokoju meble z jednego sklepu, bardzo podobne i z jednej kolekcji. Nie mieszajmy stylów pomieszczeniu. To może zaburzyć harmonię i zepsuć plany na idealne mieszkanie.

Projektować wnętrza należy sercem i duszą, ale dobrze jest też sprawić aby nasz dom był funkcjonalny i pomysłowy. Niektóre meble mogą łączyć nawet po kilka funkcji. Jeśli się postaramy i włożymy w tworzenie trochę pasji, może wyjść coś niesamowitego. Wnętrze stworzone przez nas może odzwierciedlać nasze upodobania i naszą duszę. Kiedy zrobimy coś sami, mamy też dużą satysfakcję. Chociażby dlatego warto zainteresować się architekturą wnętrz i urządzić pokój po swojemu. Moda w tym wypadku jest ważna, ale nie jest sprawą najważniejszą. Najważniejsze jest być zadowolonym z efektu i czuć się dobrze we własnym wnętrzu. Bo w pięknym domu mieszkają szczęśliwsi ludzie.

 

Przy współpracy z sklep.foteks.plPolub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Więcej w tej kategorii: Plac zabaw przyszłości »
Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 czerwiec 2014 19:35
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Jak dobrze urządzić swoje wnętrze?