Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Co tak naprawdę zawiera Coca-Cola?
Kategoria: Styl życia   Sobota, 20 grudzień 2014 18:50 Autor: admin

Co tak naprawdę zawiera Coca-Cola?

Co tak naprawdę zawiera Coca-Cola? foto: Wikimedia Commons/CC

Być może już wiesz, że korporacja Coca-Cola dopuściła się okropnych zanieczyszczeń wód gruntowych w wielu krajach, wraz z generowaniem braków wody. Być może wiesz, że firma ta zatruwa populację napojami, które niszczą nasze ciała. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego krótkiego, informatywnego artykułu z pewnością zerwiesz z nawykiem picia coli.

• Gazowana woda z kranu („kranówa”) – to, co jest w niefiltrowanej wodzie miejskiej, jest również w Coca-Coli. CO2, którym nasycona jest woda zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i może powodować wzdęcia. Tak przy okazji, jak wygląda woda z kranu:

• Karmel amoniakalno-siarczynowy, karmel klasy IV (E150D) – to barwnik spożywczy, który jest wykonany z cukru przetwarzanego w odpowiednich temperaturach. Siarczan amonu jest również dodawany (część składowa chemikaliów Round Up Ready wykorzystywanych przez Monsato). Związek ten odpowiedzialny jest za zwiększenie ataków astmy.

• Cyklaminian sodu, Cyklaminian wapnia (E952) – to substytut cukru, jest 200 razy słodszy od cukru i może spowodować znaczne podniesienie do góry wskaźnika glikemicznego. A to z kolei prowadzi do cukrzycy, otyłości i innych chorób.

• Kwas ortofosforowy (V) (E338) – powoduje podrażnienie skóry i oczu, może zaburzać zdolność organizmu do wchłaniania wapnia, co powoduje osteoporozę.

• Kwas cytrynowy – organiczny związek chemiczny z grupy hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera 3 grupy karboksylowe (E330) – ten konserwant jest również używany w medycynie, gdyż zapobiega krzepnięciu krwi. W małych ilościach jest ok, ale w dużych może nadeżreć żołądek lub wyściółkę przełyku.

• Aromaty – nieznane dodatki aromatyczne.

• Benzoesan sodu (E211) – organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu benzoesowego, stosowana jako konserwant żywności. Na skalę przemysłową uzyskuje się go syntetycznie. Obecność dwutlenku siarki, dwutlenku węgla, soli kuchennej, cukru spożywczego, kwasu sorbinowego (lub jego soli) zwiększa jego aktywność. Wg badań przeprowadzonych przez Petera Pipera ze Sheffield University we Wielkiej Brytanii, benzoesan sodu może uszkodzić DNA.

PS. Napoje typu diet/light i chemikalia w nich zawarte to materiał na osoby artykuł.

Na podstawie: http://eatlocalgrown.com/article/12212-what-chemicals-are-really-in-coca-cola-s-coke-soda.html?c=tca

Opracował: GirionŹródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 20 grudzień 2014 19:44
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Co tak naprawdę zawiera Coca-Cola?