Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Bądźcie zdrowi! 5 produktów do usuwania toksyn
Kategoria: Styl życia   Niedziela, 10 styczeń 2016 09:51 Autor: admin

Bądźcie zdrowi! 5 produktów do usuwania toksyn

Bądźcie zdrowi! 5 produktów do usuwania toksyn foto: Wikimedia Commons/CC

Przyczyną naszych chorób jest zanieczyszczenie organizmu, w wyniku czego zostaje zakłócona praca narządów wewnętrznych. Oczyszczanie organizmu jest niezbędne dla każdego z nas, aby pozbyć się chorób. Zapewnić usunięcie złogów i toksyn – to znaczy stać się młodszym o 10-15 lat.

W ciągu swego życia człowiek zjada około 40 ton różnych produktów spożywczych. Niestety, produkty po obróbce przemysłowej tracą większość witamin i minerałów. Wszystkie kasze jemy w postaci oczyszczonej z powłok, polerowanej, a przecież to właśnie w powłoce zawarta jest większość witamin i minerałów. Podczas przetwarzania zbóż w mąkę traci się niemal 100% wszystkich witamin i minerałów. W czasie obróbki cieplnej i konserwowania dowolnych produktów spożywczych traci się od 50 do 100% witamin i minerałów.

Szkodliwe jedzenie, pozbawione witamin, wypełnione barwnikami, zagęszczaczami i aromatami, trafia do przewodu pokarmowego. Gdyby nie jego funkcje ochronne, to udałoby się nam przeżyć nie więcej niż 30 lat, a może i mniej …

Złej jakości produkty przekształcają nasz organizm w prawdziwe wysypisko odpadów, złogów i toksyn. Faszerujemy się wszystkim, co popadnie oraz trujemy siebie tytoniem i alkoholem. Zanieczyszczamy ziemię, na której żyjemy. Następnie wdychamy, pijemy i jemy wyniki tego zanieczyszczenia. A więc jedzenie zawiera w sobie ogromną ilość toksyn i konserwantów i pozbawione jest naturalnych witamin, a my jeszcze i choroby, powstające z powodu jedzenia, leczymy silnie działającymi, chemicznie syntetyzowanymi lekarstwami, które również zatruwają nasz organizm i dają jedynie chwilową ulgę.

Organizm nie może w naturalny sposób usunąć toksyny i zaczyna usuwać je nieprawidłowo, co prowadzi do różnego rodzaju chorób i dolegliwości. Zdrowe komórki są zaśmiecane toksynami i stają się podatnymi na zarazki, bakterie i wirusy.

„Słońce, powietrze i woda – to nasi najlepsi przyjaciele!” A jeśli dodać do nich zioła lecznicze i naturalne oczyszczające produkty, to możemy wrócić naszemu organizmowi czystość i zdrowie.

5 produktów do efektywnego usuwania toksyn

  • Zielone warzywa

Chlorofil, zawarty w zielonych produktach, jest zdolny do współdziałania z substancjami rakotwórczymi, pomagając w szybkim ich usuwaniu z organizmu. Zaleca się jeść warzywa 2 razy dziennie, na obiad i kolację. Najlepszym źródłem chlorofilu są: rukola, sałata, szpinak, pietruszka, zielona fasola, kapusta.

  • Buraki

Burak zawiera specjalne pigmenty, które pomagają w detoksykacji wątroby. Ponadto, posiadają wyraźne działanie przeciwutleniające. Buraki można spożywać zarówno w stanie świeżym jak i ugotowanym.

  • Kurkuma

W przyprawie tej zawarty jest chemiczny komponent – kurkumin, posiadający działanie przeciwzapalne. Kurkuma pomaga usuwać toksyny z wątroby.

  • Czosnek

Czosnek pobudza proces detoksykacji organizmu, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia raka żołądka i jelita grubego. Regularne spożywanie czosnku ma pozytywny wpływ na stan układu sercowo-naczyniowego.

  • Rodzina kapustnych

Dla rodziny kapustnych należą: kapusta głowiasta, brokuły, rzepa, brukiew, brukselka i kalafior. Te warzywa pomagają oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i zapewnić równowagę wytwarzanych estrogenów. Większość z nich zawiera chlorofil.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

6.1.2016 r.

 

http://3rm.info/publications/54991-pyat-produktov-dlya-vyvedeniya-toksinov.html, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 12 styczeń 2016 23:19
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Bądźcie zdrowi! 5 produktów do usuwania toksyn