Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Dodatki do żywności E433 i E566 przyczyną otyłości i cukrzycy, twierdzą naukowcy
Kategoria: Styl życia   Poniedziałek, 15 luty 2016 11:04 Autor: admin

Dodatki do żywności E433 i E566 przyczyną otyłości i cukrzycy, twierdzą naukowcy

Dodatki do żywności E433 i E566 przyczyną otyłości i cukrzycy, twierdzą naukowcy foto: Wikimedia Commons/CC

Brytyjscy uczeni opublikowali wyniki badań, dotyczące dodatków do żywności E433 i E566. Badacze uważają, że są one przyczyną otyłości i cukrzycy. E433 i E566 są aplikowane do żywności przez producentów, aby zapobiegać oddzielaniu wody od mieszaniny produktu.

Naukowcy wielokrotnie przeprowadzali badania, aby poznać wpływ tych dodatków na żywy organizm. Na przykład udowodniono, że serwowanie tych środków konserwujących gryzoniom, wywoływał u nich stan zapalny jelit.

W innym doświadczeniu, eksperci symulowali warunki jelitowe w probówkach. Wpływ E433 (polisorbat 80) i E566 (karboksymetyloceluloza) na mikroflorę był ujemny. Ogólnie rzecz biorąc, efektem eksperymentu było wywołanie procesów, które prowadzą do rozwoju otyłości i cukrzycy. Brytyjczycy planują przeprowadzić swoje eksperymenty na wolontariuszach, aby potwierdzić wyniki swoich badań.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 15 luty 2016 11:24
alexjones.pl Ekologia i środowisko Styl życia Dodatki do żywności E433 i E566 przyczyną otyłości i cukrzycy, twierdzą naukowcy