Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Globalne ocieplenie Czy w ciągu 5 lat doświadczymy globalnego ochłodzenia?
Kategoria: Globalne ocielpenie   Poniedziałek, 22 maj 2017 05:31 Autor: admin

Czy w ciągu 5 lat doświadczymy globalnego ochłodzenia?

W ciągu pięciu lat globalne ocieplenie zostanie zastąpione okresem globalnego chłodzenia. Przed rozpoczęciem recesji, średnia temperatura powietrza wzrośnie o 1,1 stopnia. Taką opinię wyraził szef Hydrometeorologii i Ekologii Syberyjskiego Instytutu Hydrometeorologicznego ds. Badań Naukowych – Nikolai Zavalishin.

Naukowiec jest zwolennikiem teorii, w której globalne ocieplenie nie zależy od aktywności człowieka, ale jest całkowicie zdominowane przez czynniki naturalne. Jego zdaniem temperatura rośnie z powodu spadku współczynnika odbicia promieni słonecznych od powierzchni Ziemi, czyli jego albedo.

Jak zauważył Zavalishin, okresy ochłodzenia i ocieplenia mają powtarzalny charakter, co potwierdzają dane historyczne. Każdy cykl obejmuje 10 lat szybkiego wzrostu temperatury, a następnie 40–50 lat jego stopniowego spadku.

Zdaniem meteorologa, ostatnie dwa lata były jednymi z najcieplejszych w historii obserwacji temperatur w Rosji. Arktyka jest szczególnie gorąca, jednak lodowce nie są zagrożone topnieniem, ponieważ wkrótce etap ocieplenia się zakończy i przejdzie w ochłodzenie.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 maj 2017 10:34
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Globalne ocieplenie Czy w ciągu 5 lat doświadczymy globalnego ochłodzenia?