Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Globalne ocieplenie Niebezpieczne anomalie pogodowe w Argentynie! W ciągu 15 minut z nieba spadło nawet półtora metra gradu
Kategoria: Globalne ocielpenie   Niedziela, 29 październik 2017 05:17 Autor: admin

Niebezpieczne anomalie pogodowe w Argentynie! W ciągu 15 minut z nieba spadło nawet półtora metra gradu

Argentyna jest ostatnio atakowana przez ekstremalne gradobicia. W ostatnią środę, 25 października, potężne gradobicie z gradzinami wielkości piłek tenisowych wystąpiło w miejscowości Formosa na północy kraju.  Dzień potem zaatakowana została prowincja Cordoba. W niektórych miejscach drogi zostały zupełnie zasypane lodem uniemożliwiając uwięzionym w autach ludziom, kontynuowanie podróży.

Gradobicie w mieście Formosa było wyjątkowe ze względu na wielkość gradzin, przekraczających niekiedy średnicę 8 centymetrów. Ponad 1000 budynków zostało poważnie uszkodzonych. Ekstremalnie duży grad wybijał szyby w autach. Nie wiadomo jeszcze ile pojazdów zostało uszkodzonych. 

Gwałtowne gradobicie zaskoczyło też wiele osób , które podróżowały korzystając z rzeki Paragwaj. Docierają informacje o licznych uszkodzeniach łodzi. Oprócz tego grad zniszczył większość plantacji w okolicach Formosy.

Następnego dnia niezwykle intensywne gradobicie wystąpiło w argentyńskiej prowincji Cordoba. Najsilniejszy opad miał miejsce w miejscowościach Almafurt, Embalse, La Cruz i Rio Tercero, na południowym zachodzie prowincji. Tym razem gradziny były mniejsze, ale za to było ich niesamowicie dużo.

Po zaledwie 15 minutach opadu, w niektórych miejscach było nawet 1,5 metra pokrywy lodowej. Gradobicie unieruchomiło wiele samochodów podczas jazdy. Tam gdzie grad miał nieco większe średnice wystąpiły liczne uszkodzenia dachów w domach oraz samochodów. 

Nie stwierdzono na szczęście urazów ani wypadków drogowych na skutek tego zjawiska. W niektórych obszarach skumulowany grad zalegający na drogach musiał zostać usunięty za pomocą ciągników i koparek.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 29 październik 2017 15:24
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Globalne ocieplenie Niebezpieczne anomalie pogodowe w Argentynie! W ciągu 15 minut z nieba spadło nawet półtora metra gradu