Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Globalne ocieplenie Klimatyczny kant warty 6 biliardów $
Kategoria: Globalne ocielpenie   Niedziela, 03 kwiecień 2016 08:57 Autor: admin

Klimatyczny kant warty 6 biliardów $

Klimatyczny kant warty 6 biliardów $ foto: alexjones.pl/Wikimedia Commons/CC

Christopher Monckton na temat ekonomiki walki z „globalnym ociepleniem”.

Przejęcie kontroli nad niegdyś czystym ideowo ruchem na rzecz ochrony środowiska przez twardą lewicę wiele nas wszystkich będzie kosztować. Mówiłem o tym na corocznej konferencji poświęconej zagrożeniom dla naszej planety zorganizowanej przez Światową Federację Naukową – że na podstawie wziętej z psychiatryka polityki anty-CO2, jaka obecnie stała się modna wśród pół-analfabetów naukowych z różnych rządów, będzie ona kosztować na wszystkich 6 biliardów $, aby nie dopuścić do tzw. „globalnego ocieplenia” o 6 stopni w skali Fahrenheita, do czego i tak nie dojdzie. Prof. Antonino Zichichi, jeden z 6 najważniejszych światowych fizyków w dziedzinie cząstek (odkrył formę antymaterii 40 lat przed badaniami w kosztującym wiele mld $ Wielkim Zderzaczu Hadronów) jest najsłynniejszym włoskim naukowcem od czasów swego bohatera, Galileusza. Założył Federację pół wieku temu, i mimo że ma teraz 83 lata, nadal jej przewodniczy.

Nino ma wygląd naukowca, jakby podłączyć Einsteina do prądu, też tak samo włosy stałyby mu na głowie. Jest w dobrej formie, a zdrowie zawdzięcza, jak sam mówi codziennemu godzinnemu spacerowi, nie pije alkoholu i nie je luchnu. Mieszka w średniowiecznym domu z kamieni w niezniszczonej ręką ludzką klasztornej wiosce Erice na Sycylii, położonej na stromej skale na wysokości ok. 800 m n.p.m. z widokiem na błękit Morza Śródziemnego.

Jest nerwusem. Denerwuje się również z tego samego powodu, co ja, został wychowany w tradycji klasycznej, jaka nakłada na każdego badacza obowiązek bycia „poszukiwaczem goniącym prawdę” (piękna sentencja Al-Haythama na określenie naukowca), co jest rzeczą logiczną i racjonalną.

Założył Federację w zenicie Zimnej Wojny, aby przypominała naukowcom o ich moralnej odpowiedzialności za użycie ich talentu i sztuki dla czynienia dobra, a nie zła, i obowiązku intelektualnym ścisłego przestrzegania zasad metodologii naukowej.

Nino wpada w furię na temat polityzacji nauk o klimacie. Nauka w dzisiejszych czasach stała się monopolem tych, którzy za nią płacą. Jest tylko jeden klient, który płaci: Państwo. Naukowcy coraz bardziej wytwarzają wyniki dla swych politycznych panów pieniądza zamiast poszukiwać prawdy.

Chyba nigdzie nie znajdziecie wyraźniejszego dowodu na kupowanie potrzebnych rządom wyników niż w aktualnie zdyskredytowanym raporcie z 2006 roku, napisanym przez Nicka Sterna na temat ekonomii klimatycznej. Kompletnie idiotyczny panel ONZ zdążył już trzykrotnie zawyżyć prawdziwy (i nieszkodliwy) pułap ocieplenia, do jakiego może dojść w wyniku dodania do powietrza emisji CO2. Stern, aby zaspokoić swych płatników, potroił go jeszcze raz bez najmniejszego uzasadnienia. Potem podzielił ten wynik przez 10  w zakresie prawdziwego kosztu ocieplenia, i go pominął, a następnie pomnożył przez 10 prawdziwy koszt nie działania w zakresie programu Save The Planet (info do poczciwego Nicka: planeta triumfalnie przetrwała 2000 lat i nie wymaga ponownego zbawiania jej).

Tony Blair, krętacki socjalistyczny premier, był tak wniebowzięty tym stekiem nonsensów, że dał Sternowi tytuł szlachecki i zaistalował go w roli szefa the Grantham Institute, sowicie opłacaną instytucję propagandową promującą strach przed klimatycznym Armageddonem i nienawiść wobec Zachodu.

Używając raportu poczciwego Nicka jako pretekstu, Blair (z niemal jednogłośnym poparciem wszystkich partii, w tym partyjniaków Camerona) wprowadził największą podwyżkę podatków w ludzkiej historii. Przy jedynie 3 głosach sprzeciwu, the Climate Change and National Economic “Hara-Kiri” Act został przyjęty tej samej nocy 1 października, gdy spadł w tym dniu pierwszy od 74 lat śnieg na podwóże przed Parliament Square.

Z pomocą rządu włoskiego, jaki wziął pod uwagę naukowy interes, Nino Zichichi kupił trzy porzucone klasztory w Erice i zamienił je w centrum doskonalenia metod badawczych, gdzie najlepsze światowe umysły naukowe przyjeżdżają przez okrągły rok, aby uczestniczyć w kursach i seminariach oraz wymieniać w swym środowisku własne idee.

Crème da la crème tych konferencji to doroczne, odbywające się zawsze w sierpniu seminarium w sprawie zagrożeń dla świata. W tym roku, na skutek mojej sugestii, klimatyczny panel Federacji zorganizowano wokół dyskusji nad ekonomiką klimatyczną.  Żaden z szanownych mówców nie zostawił suchej nitki na poczciwym Nicku i jego głupawym raporcie. W szczególności, został on skrytykowany za swą dziką manię przesadzania w obrazie domniemanego zagrożenia. Po 15 latach badania wyników i braku dowodów na jakiekolwiek globalne ocieplenie, jego wnioski w stylu, że istnieje ledwie 10 % szans, że świat dotrwa do końca tego wieku z powodu globalnego ocieplenia, wyglądają co najmniej smutno i straciły termin przydatności do spożycia.

Prezydent Czech, Vaclav Klaus wygłosił wart odnotowania wykład. Podczas konferencji klimatycznej ONZ-tu w 2007 r. w sprawie programu Save-The-Planet, był on jedynym przywódcą otwarcie sprzeciwiającym się klimatycznemu kantowi. Wielu innych przywódców powiedziało mu prywatnie, że zgadzają się z nim, lecz nie ośmielili się niczego powiedzieć publicznie.

Prezydent Klaus zażądał bardzo zdroworozsądkowego podejścia w sprawie polityki klimatycznej i powołał się na Lorda Lawsona, byłego ministra finansów w gabinecie Margaret Thatcher. Prof. Ross McKitrick, który udowodnił oszustwo zawarte w krętackiej próbie ONZ, aby po cichu zlikwidować fakty na temat średniowiecznego okresu ocieplenia w 2001 r. powiedział, że modele klimatyczne i polityka, jaka jest na nich oparta, winny być dostosowane do paradygmatu wzięcia pod uwagę przewidywalnych spadków, jak też wzrostów temperatury, a nie wróżenia z fusów.

Używając jako przedmiotu badawczego australijski nowy podatek od CO2, udowodniłem że 48 razy więcej będzie kosztować polityka powstrzymywania globalnego ocieplenia niż zostawienie klimatu w spokoju i zajęcie się swoimi ważniejszymi sprawami.

Pełny raport i wyliczenia pod linkiem – kliknij.

 

Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 03 kwiecień 2016 09:35