Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Zmiany klimatu doprowadzą do katastrofalnych powodzi w Nowym Jorku
Kategoria: Inne   Sobota, 28 październik 2017 05:15 Autor: admin

Zmiany klimatu doprowadzą do katastrofalnych powodzi w Nowym Jorku

Według przewidywań klimatologów największe miasto Stanów Zjednoczonych, czyli Nowy Jork, do 2030 roku będzie wielokrotnie cierpiał z powodu cyklicznych powodzi. Eksperci sądzą, że będą one wywoływane przeważnie przez huragany i burze tropikalne.

Zdaniem specjalistów z dziedziny klimatologii, można przewidzieć, że wielkie powodzie w Nowym Jorku będą występowały w interwałach czasowych wynoszących około 5 lat. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia naukowcy przeanalizowali oczekiwane zmiany klimatyczne i ich możliwy wpływ na Nowy Jork w ciągu najbliższych 300 lat.

Swoje przypuszczenia naukowcy oparli na teorii twierdzącej, że na pewno wystąpi globalne ocieplenie i dojdzie do podniesienia poziomu oceanów na skutek rozmarzania pokrywy lodowej w Arktyce i Antarktyce. Gdyby tak się stało, faktycznie doprowadziłoby to do katastrofalnych powodzi, ale nie jest to wcale takie pewne jak się przedstawia, a wręcz poziom oceanów spada!

Już w przeszłości dochodziło do sporych powodzi w okolicach Nowego Jorku. Poziom wody wzrastał znacznie, ale takie katastrofalne zdarzenia miały miejsce najwyżej raz na 1000 lat. Jednak tak zwane globalne ocieplenie doprowadziło do tego że katastrofalne powodzie w tym mieście mogą występować częściej. Obecnie sugeruję się że ten interwał wynosi co 25 lat, a do roku 2030 roku może się to skrócić nawet do 5 lat.

Nowy Jork przeżył już niedawno taką powódź spowodowaną przez huragan Sandy z 2012 roku. spowodował on że pod wodą znalazły się części Manhattanu, Brooklynu i Staten Island. Ekstremalna pogoda zabiła wtedy 43 osoby i spowodowała że ponad 88 tysięcy budynków w stanie Nowy Jork zostało zalanych. Klimatolodzy obawiają się, że takie zdarzenia nie będą już wyjątkowe tylko staną się nieuchronnymi i znacznie częstszymi zagrożeniami.


 


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Sobota, 28 październik 2017 15:22
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Zmiany klimatu doprowadzą do katastrofalnych powodzi w Nowym Jorku