Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Meteorolodzy twierdza, że czeka nas zima stulecia
Kategoria: Inne   Piątek, 20 wrzesień 2013 16:39 Autor: admin

Meteorolodzy twierdza, że czeka nas zima stulecia

Meteorolodzy twierdza, że czeka nas zima stulecia foto: Wikimedia Commons
Według specjalistów od meteorologii z Rosyjskiej Akademii Nauk czeka nas najmroźniejsza zima od 100 lat. Zdaniem uczonych zacznie się ona wczesniej i potrwa bardzo długo a mróz może pobić wszelkie rekordy.

Prognozowanie zachowania się atmosfery w dłuższych niż tydzień perspektywach czasowych jest zadaniem niezwykle trudnym. Można jednak próbować operować na pewnym poziomie ogólności obserwując zachowanie się głównych czynników wpływających na kształtowanie się pogody.

Symulacje drogi, jaką pokonają arktyczne masy powietrza wskazuje na to, że czeka nas ostra zima. Wszystko może spotęgować niewielka aktywność słoneczna obserwowana obecnie. Jeśli ten trend się nie odwróci czeka nas jeszcze większe ochłodzenie.

Kolejnym znakiem wskazującym na to, że nadchodzi zimno to tak zwana oscylacja północnoatlantycka. Obserwowane zmiany średniej temperatury powietrza i wody w oceanach wskazują na to, że może dojść do powtórzenia sytuacji z 1950 roku, kiedy była wcześnie zaczynająca się zima trwająca bardzo długo, a śniegu spadło tak wiele, że wiele osób miało problemy, aby wydostać się z domu.

 

Źródło: www.dreamstime.com, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 20 wrzesień 2013 16:44
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Meteorolodzy twierdza, że czeka nas zima stulecia