Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Na Atlantyku formuje się duży cyklon, który może uderzyć na Europę
Kategoria: Inne   Sobota, 26 październik 2013 11:46 Autor: admin

Na Atlantyku formuje się duży cyklon, który może uderzyć na Europę

Huragan Isabel Huragan Isabel foto: Wikimedia Commons
Meteorolodzy z niepokojem obserwują potężny cyklon, który formuje się na Atlantyku. Z prognoz wynika, że może on sprowadzić bardzo nieprzyjemna i niebezpieczną pogodę z wiatrem wiejącym w porywach do 140 km/h.

 

Cyklon powstał wyniku oddziaływania strefy bardzo niskiego ciśnienia. Cały front pogodowy wciąż przybiera na sile i za kilka dni powinien dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Szczególnie zagrożona wydaje się Walia. Tamtejsze media porównują sytuację do tej z 1987 roku, kiedy podobny cyklon spowodował spustoszenie na Wyspach.

 

Ze wstępnych symulacji meteo wynika, że frontowi burzowemu mogą towarzyszyć potężne ulewy. Oznacza to, że może dojść do nagłych powodzi. Cyklon zyskał już nazwę Saint Jude od patrona dnia 28 października, kiedy spodziewane jest jego pierwsze uderzenie.

 

Nie można wykluczyć, że cyklon dotrze do innych części północnej Europy w tym do Skandynawii, a nawet Polski. W tej chwili jest jednak za wcześnie, aby wyrokować na temat poprawności symulacji komputerowych i jego rzeczywisty zasięg jest obecnie w dużej mierze zagadką.

 

Źródło artykułu: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 26 październik 2013 11:56
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Na Atlantyku formuje się duży cyklon, który może uderzyć na Europę