Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne USA – Fatalna pogoda i gwałtowne śnieżyce, co najmniej 10 ofiar śmiertelnych
Kategoria: Inne   Środa, 27 listopad 2013 16:43 Autor: admin

USA – Fatalna pogoda i gwałtowne śnieżyce, co najmniej 10 ofiar śmiertelnych

USA – Fatalna pogoda i gwałtowne śnieżyce, co najmniej 10 ofiar śmiertelnych foto: Aliazimi/Wikimedia Commons

Potężny układ niżowy z gwałtownymi burzami i zamieciami śnieżnymi zmierza z zachodu do środkowych rejonów USA. Fatalna pogoda grozi zakłóceniem podróży milionom Amerykanów, którzy udają się do rodzin przed przypadającym w czwartek Świętem Dziękczynienia.

Gwałtowne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy samego śniegu, spowodowały już co najmniej 10 ofiar śmiertelnych wypadków na oblodzonych drogach w stanach Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk i Kalifornia. W stanie Teksas marznący deszcz spowodował odwołanie setek lotów.

Front chłodny dotarł aż do miasta Albuquerque, w Nowym Meksyku gdzie na drogach powstała groźna ślizgawica. W Oklahomie spadł śnieg, którego warstwa osiągnęła miejscami 25 cm grubości.

Meteorolodzy z National Weather Service (NWS) ostrzegają przed silnym wiatrem i oblodzeniem na drogach dziś i jutro, czyli w szczytowym okresie przedświątecznych podróży. Według oceny organizacji American Automobile Association (AAA), ponad 43 mln Amerykanów uda się w podróż na odległość co najmniej 50 mil (ponad 80 km), a 3 mln zamierza udać się do bliskich samolotem.

Niższe niż zazwyczaj temperatury panują też na północnym wschodzie USA, czyli w stanach Nowej Anglii. Nie wyklucza się opadów śniegu jutro w rejonie nowego Jorku i w stanie Pensylwania.

 

Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 27 listopad 2013 17:09
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne USA – Fatalna pogoda i gwałtowne śnieżyce, co najmniej 10 ofiar śmiertelnych