Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Chiny – Woda zalewa wyspę Hajnan
Kategoria: Inne   Wtorek, 17 grudzień 2013 18:47 Autor: admin

Chiny – Woda zalewa wyspę Hajnan

Chiny – Woda zalewa wyspę Hajnan foto: Wikimedia Commons/CC

Ogromna powódź zalewa miasta chińskiej wyspy Hajnan. Władze zarządziły ewakuacje ponad 10 tys. osób z zagrożonych miejscowości i na bieżąco wysyłają pomoc w regiony, które zostały najsilniej dotknięte przez żywioł.

Obfite opady deszczu dotknęły tysiące mieszkańców wyspy Hajnan. W wyniku podniesionych stanów wód podtopionych zostało co najmniej 158 miejscowości. – Tak potężna ulewa o tej porze roku zdarza się bardzo rzadko - wynika z lokalnych doniesień.

1000 żołnierzy walczy z powodzią

Władze wyspy wysłały ponad 1000 żołnierzy na zalane tereny, by pomóc ludziom w walce ze skutkami powodzi. Zaangażowano również służby ratunkowe, które dostarczają żywność, koce, świece i latarki w miejsca najbardziej dotknięte przez żywioł.

Miasto odcięte od świata

W wyniku powodzi silnie ucierpiało również miasto Dong’ao, które na pewien czas zostało odcięte od świata, ponieważ wszystkie drogi prowadzące do tej miejscowości zostały zatopione i nieprzejezdne.

Walka z żywiołem

Członkowie służb militarnych i lokalni mieszkańcy zajęli się pogłębianiem rowów melioracyjnych, by zwiększyć ich przepustowość. – Koparki pogłębiały rowy do godz. 3.00 w nocy - powiedział Chen Shuxue, szef Departamentu Spraw Wojskowych miasta Dong’ao.

Nie obyło się również bez ewakuacji. Do godziny 18.00 w niedzielę, władze Wanning zmobilizowały ponad 6 tys. pracowników policji i służb ratunkowych, którzy ewakuowali 10 tys. mieszkańców.

 

Źródło: Reuters TV, tm, LosyZiemi.pl

Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 17 grudzień 2013 20:41