Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Wietnam – Ludzie pierwszy raz w życiu zobaczyli śnieg, lokalnie spadło do 30 cm
Kategoria: Inne   Środa, 18 grudzień 2013 19:08 Autor: admin

Wietnam – Ludzie pierwszy raz w życiu zobaczyli śnieg, lokalnie spadło do 30 cm

Wietnam – Ludzie pierwszy raz w życiu zobaczyli śnieg, lokalnie spadło do 30 cm foto: Ottre/Wikimedia Commons/CC

Temperatury bliskie 0 st. C, obfite opady śniegu i chaos na drogach. Tak wygląda sytuacja w Wietnamie, gdzie po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat spadł śnieg. Najmłodsi się cieszą, a najstarsi mieszkańcy kraju wyjaśniają, że nigdy dotąd nie widzieli tak dużej warstwy białego puchu.

W tym roku zima atakuje miejsca, które zupełnie się jej nie spodziewają. Gwałtowne załamanie pogody sięgnęło ostatnio północnej części Wietnamu. Turyści i mieszkańcy nie kryją zaskoczenia. – Pierwszy raz w życiu widzę tyle śniegu – powiedział jeden z najstarszych mieszkańców północnej części kraju. 

Radość dzieci, straty rolników

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że w niektórych miejscach spadło nawet 30 cm śniegu. Sprawiło to wiele radości dzieciom, które po raz pierwszy „na żywo” bawiły się pośród białego puchu.

Dziecięcej radości nie podzielają z kolei wietnamscy rolnicy, którzy stracili większą część upraw. Wielu farmerów nie zdołało również sprowadzić swojego bydła w suche i bezpieczne miejsca.

Ewakuacje tysięcy osób

Z kolei w centralnej części Wietnamu pada. Mieszkańcy podkreślają, że obecnie w kraju trwa pora sucha, stąd zdziwienie tak wysokimi opadami. Ulewy odnotowały też południowo-wschodnie Chiny. W ich wyniku doszło do rozległych powodzi. Chińskie władze postanowiły ewakuować 150 tys. osób.


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 18 grudzień 2013 19:31
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Wietnam – Ludzie pierwszy raz w życiu zobaczyli śnieg, lokalnie spadło do 30 cm