Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne W Wielkiej Brytanii cały czas przybywa wody, mieszkańcy będą musieli bronić się przed nią sami
Kategoria: Inne   Środa, 05 luty 2014 17:38 Autor: admin

W Wielkiej Brytanii cały czas przybywa wody, mieszkańcy będą musieli bronić się przed nią sami

W Wielkiej Brytanii cały czas przybywa wody, mieszkańcy będą musieli bronić się przed nią sami foto: YouTube

W Wielkiej Brytanii cały czas przybywa wody, tymczasem prezes Agencji Ochrony Środowiska informuje, że nie da rady ochronić się przed powodzią wszystkiego. Zatem mieszkańcy będą musieli bronić się przed wodą sami.

Przed władzami Wielkiej Brytanii okres naprawdę trudnych decyzji. Wszystko przez szerzącą się powódź.

Magazyn „The Daily Telegraph” cytuje lorda Smitha, prezesa Agencji Ochrony Środowiska, który podkreśla, że trzeba będzie wybierać, co ma być chronione przed niszczycielskim wpływem wielkiej wody. Takie decyzje wiążą się z tym, że setki domów oraz rozległe połacie ziemi znajdą się pod wodą.

- W sprawach gruntów rolnych robimy co możemy z tym co mamy, aby upewnić się, że są chronione. Kolejne wytyczne dotyczą najwyższej ochrony życia i domów i myślę, że większość ludzi zgodzi się, że jest to właściwe podejście – mówi Lord Smith z Finsbury, prezes agencji.

Smith porównując sytuację do podobnej powodzi w 1953 roku twierdzi, że gdy ostatnio pogoda spowodowała „straszne cierpienie dla 40 właścicieli domów, które zostały zalane” to nie doprowadziło to jednak do śmierci ponad 300 osób, jak to miało miejsce 60 lat temu. Agencja Ochrony Środowiska została ostro skrytykowana za te słowa.

Telefon (bez) zaufania

Zabezpieczenie przed powodziami tylko określonych miejsc spowoduje, że mieszkańcy będą musieli bronić się przed wodą na własną rękę. Istnieje obawa, że rozlewiska w niektórych rejonach Anglii będą się powiększać.

Powodzianom uruchomiono specjalny numer telefonu zaufania. Jak się okazało, numer telefonu pod który dzwonią ofiary powodzi jest płatny i za każdą minutę połączenia muszą zapłacić 41 pensów. Jak ustalił „The Sun” wszystkie pieniądze, zebrane z połączeń powodzian z płatnym numerem ustanowionym przez Agencję Ochrony Środowiska, zostały przekazane prywatnej firmie.

Kolejne ostrzeżenia

Ofiar powodzi i złej pogody wciąż przybywa. W niedzielę zmarła 67-letnia, która wpadła do morza. W Walii ponad 50 ratowników górskich musiało walczyć z okropnymi warunkami pogodowymi podczas trwającej ponad 8 godzin akcji ratunkowej. W Szkocji straż przybrzeżna prowadzi poszukiwania wędkarza, który zaginął w niedzielę rano.

Meteorolodzy przewidują, że w środę nastąpi pogorszenie pogody. Będzie wiał silny wiatr, w porywach dochodzący nawet do 80 km/h. Do tego spadnie deszcz – około 1,2 l/m2.

Agencja Ochrony Środowiska ostrzega przed przypływami i dużymi falami, które zagrażają całemu południowemu wybrzeżu. Padające deszcze mogą doprowadzić do powodzi. Prawdopodobnie zostaną wydane kolejne ostrzeżenia o trudnych warunkach pogodowych oczekiwanych w najbliższych dniach.

Źródło: Mail Online / The Telegraph, tm


Źródło: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 05 luty 2014 18:33
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne W Wielkiej Brytanii cały czas przybywa wody, mieszkańcy będą musieli bronić się przed nią sami