Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Najwyższy poziom alarmu pogodowego dla Wielkiej Brytanii
Kategoria: Inne   Czwartek, 13 luty 2014 16:21 Autor: admin

Najwyższy poziom alarmu pogodowego dla Wielkiej Brytanii

Najwyższy poziom alarmu pogodowego dla Wielkiej Brytanii foto: Wikimedia Commons/CC

Brytyjscy meteorolodzy ostrzegają przed kolejnym sztormem na Atlantyku. W jego wyniku wprowadzono najwyższy, czerwony alarm dla zachodniej Anglii i Walii. Cyklicznie dochodzi do uderzeń huraganowego wiatru o prędkości dochodzącej do 160 km/h.

Powódź, jaka trwa obecnie na terytorium Anglii i Walii jest największą od 300 lat. Bez wątpienia straty będą liczone w miliardach funtów. Cały czas zalane pozostaje ponad 6000 domów. Setki tysięcy osób jest pozbawione energii elektrycznej.

Niestety dochodzi też do pierwszych ofiar śmiertelnych. W angielskim Wiltshire nieostrożny mężczyzna w wieku 70 lat próbował sprzątnąć z dachu drzewo, które wywróciło się w wyniku burzy. Niestety były tam też przewody elektryczne i zginął porażony prądem.

Niestety prognozy nie są optymistyczne i w ciągu najbliższych kilku dni w Anglii może spaść tyle deszczu ile zwykle w miesiąc. Do pomocy powodzianom włączyło się już wojsko. W pracach ratunkowych uczestniczy 1600 żołnierzy. Premier David Cameron przyznał publicznie, że państwo nie radzi sobie z powodziami, a walka z ich konsekwencjami może zająć jeszcze dużo czasu.

 


Źródło artykułu: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 13 luty 2014 20:42
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Najwyższy poziom alarmu pogodowego dla Wielkiej Brytanii