Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Zapowiadane są zamiecie śnieżne i kolejne opady śniegu
Kategoria: Inne   Środa, 03 kwiecień 2013 07:09 Napisał

Zapowiadane są zamiecie śnieżne i kolejne opady śniegu

Jak informuje IMGW, od Grenlandii przez Wyspy Brytyjskie po środkową Rosję rozciąga się obszar, na którym pogodę kształtują wyże.Na pozostałym obszarze dominują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska północna pozostaje w zasięgu klina wyżu z centrum nad południową Szwecją, zaś południe kraju jest pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Bałkanów. Na przeważającym obszarze kraju zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południowy wschód kraju napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W środę na wybrzeżu, Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite i przemieszczające się z południa na północ opady śniegu, które na południowym wschodzie będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem, a na Podkarpaciu w opady deszczu. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu, miejscami ograniczające widzialność poniżej 1000 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: na południu województwa dolnośląskiego, w województwach: opolskim, śląskim, małopolskim, łódzkim oraz mazowieckim i północy lubelskiego od 3 cm do 10 cm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 0 st do 3 st.C, tylko na wybrzeżu i Pomorzu oraz Podkarpaciu cieplej, od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite, jedynie na północy kraju początkowo większe przejaśnienia. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznące. Na pozostałym obszarze Polski opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 1 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -3 st.C do 0 st.C, tylko na Podkarpaciu około 1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-wschodni.

W czwartek zachmurzenie całkowite, miejscami duże. Na południowym wschodzie kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Na północy i północnym wschodzie kraju prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0 st.C do 5 st.C. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na wybrzeżu dość silny, porywisty, północno-wschodni. Na północy kraju wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, miejscami powodujący zawieje śnieżne, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady początkowo deszczu ze śniegiem później śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura minimalna -1 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni, powodujący miejscami zawieje śnieżne. W czwartek zachmurzenie duże. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, który miejscami może być marznący powodujący gołoledź. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 4 cm. Temperatura maksymalna 3 st.C.  Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni.

W środę w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

Źródło: KL,PAP


Źródło artykułu: wPolityce.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 03 kwiecień 2013 10:03
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Zapowiadane są zamiecie śnieżne i kolejne opady śniegu