Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Seria osuwisk w Walii, jako skutek powodzi w Wielkiej Brytanii
Kategoria: Inne   Wtorek, 25 grudzień 2012 11:52 Napisał

Seria osuwisk w Walii, jako skutek powodzi w Wielkiej Brytanii

Boże Narodzenie po szyję w wodzie. Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi w Wielkiej Brytanii. Takiej ilości wody świat nie widział od lat. Zalane są setki miast. Wszystko zaczęło się w południowo-zachodniej Anglii i Walii. Teraz powódź dotarła również do Szkocji.

 

Długotrwałe ulewy spowodowały wiele osuwisk w różnych częściach Walii. Po jednym z nich, do którego doszło w Istalifera ewakuowano 11 domów.  Ewakuacja była też wymagana w miejscowości Swansea Valley, w Pontipride, gdzie ludzie nie mieli nawet czasu na zabranie niezbędnych rzeczy. Na szczęście, w trakcie upadku murów domów i domków jednorodzinnych, nikt nie zginął. 

Wysoka woda zniszczyła święta Bożego Narodzenia setek tysięcy Brytyjczyków. W wyniku zalania torowisk wstrzymano bieg wielu pociągów, co utrudnia komunikacje. Zalane zostały dziesiątki autostrad. Ludzie nie mogą dostać się do domu. Według prognostów w ciągu najbliższych kilku dni wody będzie tylko więcej.

 

 

Źródłohttp://ecowars.tv/disasters/1393-serija-opolznej-v-ujelse.html


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 grudzień 2012 11:56
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Seria osuwisk w Walii, jako skutek powodzi w Wielkiej Brytanii