Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Cyklon tropikalny Bertha kieruje się do Europy, w poniedziałek zmieni pogodę w Polsce
Kategoria: Inne   Czwartek, 07 sierpień 2014 12:30 Autor: admin

Cyklon tropikalny Bertha kieruje się do Europy, w poniedziałek zmieni pogodę w Polsce

Podróż przez Atlantyk osłabi cyklon do rozmiarów ośrodka niżowego, który wpłynie na pogodę w Europie. Bertha nie dotrze do nas w formie huraganu i nie osiągnie niszczycielskich porywów wiatru, tak jak miało to miejsce w Ameryce Środkowej.

Trasa nad Europą

Po dotarciu do Europy Bertha obejmie obszar od Bretanii – zachodniego regionu Francji – po Szkocję.

Meteorolog Evan Duffey z AccuWeather.com przewiduje, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przemieszczenie się cyklonu przez kanał La Manche, a potem Morze Północne. Na początku przyszłego tygodnia Bertha dotrze do wybrzeży Norwegii.

Tam Bertha połączy się z nadchodzącym z północy niżem islandzkim i zyska na sile.

Skala zniszczeń

Wzmożony wiatr może spowodować silne opady deszczu i burze, a także lokalne podtopienia, przede wszystkim w Bretanii. Z uwagi jednak na mniejszą siłę cyklonu, zniszczenia nie będą tak duże, jak w Ameryce Środkowej.

Po wejściu nad ląd Bertha zacznie słabnąć i zanikać, a jej oddziaływanie będzie coraz mniej odczuwalne.

Początek sezonu huraganów

Sezon huraganowy na Atlantyku trwa od początku czerwca. Bertha jest drugim cyklonem tropikalnym powstałym w rejonach podrównikowych półkuli północnej.

Zdjęcie satelitarne cyklonu tropikalnego Bertha z dnia 6 sierpnia

 

Źródło: AccuWeather, NASA, tvnmeteo, LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 07 sierpień 2014 17:53
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Cyklon tropikalny Bertha kieruje się do Europy, w poniedziałek zmieni pogodę w Polsce