Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Ogromne ulewy na Półwyspie Arabskim
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 29 kwiecień 2013 14:19 Autor: admin

Ogromne ulewy na Półwyspie Arabskim

Ulewnie pada w krajach arabskich. W Arabii Saudyjskiej, Omanie i Jemenie część dróg jest nieprzejezdnych z powodu podtopień. Woda zalała doliny, a władze zalecają oszczędność i specjalną ochronę zboża.

Saudyjska policja wezwała mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności. Poleciła nie przekraczać zalanych dolin, wzmożoną opieką otoczyć dzieci i zachowywać bezpieczne odległości między samochodami.

Pada w Jemenie

W jemeńskiej stolicy Sana’a niektóre ulice zmieniły się w niebezpieczne, gwałtowne strumienie. Miejscami woda sięga niemal do pasa. Ulewy doprowadziły do nagłych podtopień niżej położonych obszarów.

Jak uważają Jemeńczycy, ulewne deszcze doświadczają tak stolicę po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Woda zalewa też Libię. W miastach położonych na południe od stolicy – Trypolisu woda podmyła fundamenty i doprowadziła do zawalenia się wielu domów. Pod gruzami zginęło kilkanaście osób, wiele domów zostało zalanych.

W libijskim regionie Humera ponad 350 domów ucierpiało w wyniku powodzi, około 30 uległo doszczętnemu zniszczeniu, w wielu popękały ściany.

Z podtopieniami walczą także Marokańczycy, Tunezyjczycy i Algierczycy.

 

Źródło: Alkhaleej.ae, tm

Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 29 kwiecień 2013 14:51