Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Meksyk szykuje się na nadejście tropikalnego sztormu Dolly, może spaść nawet 380 l/mkw
Kategoria: Inne   Czwartek, 04 wrzesień 2014 10:47 Autor: admin

Meksyk szykuje się na nadejście tropikalnego sztormu Dolly, może spaść nawet 380 l/mkw

Meksyk szykuje się na nadejście tropikalnego sztormu Dolly, może spaść nawet 380 l/mkw foto: Wikimedia Commons/CC

Kilkumetrowe fale, ryzyko wystąpienia opadów, które doprowadzą do powodzi. Meksyk szykuje się na nadejście tropikalnego sztormu Dolly, który dotarł do północno wschodnich wybrzeży tego kraju.

Według prognoz, Dolly przyniesie ze sobą wyjątkowo intensywne opady deszczu, które w niektórych rejonach mogą wynieść nawet 380 l/mkw., co grozi krótkotrwałymi gwałtownymi powodziami oraz osunięciami ziemi.

- Przypuszczamy, że opady deszczu spowodują niebezpieczne powodzie i lawiny błotne w górzystychregionach kraju – powiedział przedstawiciel Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (U.S. National Hurricane Center – NHC).

Poza tym fale, które docierają do wybrzeży Meksyku osiągają wysokość nawet 4 metrów.

Dolly u wybrzeży Meksyku. Władze szykują się na atak tropikalnego sztormu

Wstrzymają produkcję w rafineriach

Meksykański koncern naftpowy Pemex zapowiedział, że w razie konieczności wstrzyma produkcję w swych rafineriach w tych stanach. Złe warunki atmosferyczne zmusiły już koncern do zamknięcia dwóch terminali służących do eksportu ropy – Cayo Arcas i Dos Bocas.

Szczególnie narażone są stany Tamaulipas, Veracruz i Nuevo Leon położone wzdłuż wybrzeży Zatoki Meksykańskiej. Władze ogłosiły ostrzeżenia przed atakiem żywiołu na obszarze od Cabo Rojo do Barra el Mezquital.

 

Źródło: PAP, Reuters, tvnmeteoLosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 04 wrzesień 2014 17:17
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Meksyk szykuje się na nadejście tropikalnego sztormu Dolly, może spaść nawet 380 l/mkw