Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Alarm przeciwpowodziowy w Bogatynii
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 03 czerwiec 2013 16:57 Napisał

Alarm przeciwpowodziowy w Bogatynii

Alarm przeciwpowodziowy w Bogatynii foto: YouTube

W gminie Bogatynia dziś rano wprowadzono alarm przeciwpowodziowy. Ok. godz. 10.00 Miedzianka przekroczyła stan alarmowy o ponad 1,5 metra. Wielu mieszkańców ul. Turowskiej już przeniosło rzeczy z parterów na piętro. Boją się powtórki sprzed 3 lat.

Dziś rano stan Miedzianki był najwyższy od kilku dni, wynosił blisko 5 metrów. Do wylania z koryta w niektórych miejscach przy ul. Turowskiej brakuje dosłownie kilkanaście centymetrów. Obradujący dziś rano sztab kryzysowy ustalił, że 3 ulice w mieście zostaną zamknięte – ul. Daszyńskiego od krzyżówki z Bojownikami do stacji Orlen z powodu przelewających się na ulicę stawów, ul. Nadbrzeżna i ul. Spółdzielcza – tam aktualnie prowadzone są działania przez straż – wypompowywanie wody z piwnic. W wielu miejscach domy zabezpieczono rękawami przeciwpowodziowymi i workami z piaskiem. Burmistrz apeluje, aby mieszkańcy ulic znajdujących się przy rzece powoli wnosili dobytek z piwnic i parterów domów. Najnowsza prognoza pogody mówi, że dziś przez cały dzień ma padać deszcz. Jutro opady powinny ustać.

 

źródło: http://www.tvbogatynia.pl/6,1045-bedzie_powodz%3f.html


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 czerwiec 2013 17:03