Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 03 czerwiec 2013 21:46 Autor: admin

USA – Kolejne tornada w Oklahomie, nie żyje co najmniej dziewięć osób

Do dziewięciu wzrosła liczba zabitych po uderzeniu gwałtownych burz i tornad, które przeszły przez przedmieścia Oklahoma City w stanie Oklahoma. Wśród ofiar jest kobieta i małe dziecko. Około 70 osób zostało rannych. Lokalne władze poinformowały, że znaczne są również straty materialne.

Władze potwierdziły śmierć dziewięciu osób, z których pięciu jeszcze nie zidentyfikowano.

Matka i dziecko zginęli podczas jazdy samochodem po międzystanowej drodze nr 40. W samochód, którym podróżowały, uderzył silny front burzowy.

Uderzenie pięciu tornad

Według lokalnych mediów w sumie region Oklahoma City nawiedziło pięć tornad, w czasie których porywy wiatru dochodziły do 145 kilometrów na godzinę; tornadom towarzyszyły opady gradu.

USA – Kolejne tornada w Oklahomie, nie żyje co najmniej dziewięć osób [Video]

Na autostradzie doszło także do wielu wypadków. Wiele osób zostało rannych w czołowych zderzeniach samochodów osobowych i ciężarówek. Liczbę wypadków spotęgował fakt, że burza uderzyła w czasie popołudniowego szczytu. Droga została zamknięta.

Dwie inne osoby zginęły w Union City, a jedna w El Reno. Do szpitali trafiło około 50 osób, w tym pięciu pacjentów w stanie krytycznym.

Brak prądu, odwołane loty 

Stopniowo przywracany jest ruch na lotnisku w Oklahoma City. Poważnie uszkodzony został jednak dach terminalu, a budynek podtopiony.

Przerwy w dostawach prądu dotknęły ponad 170 tys. odbiorców w aglomeracji.

Służby meteorologiczne anulowały już ostrzeżenie przed tornadami, ale utrzymany został alert w związku z możliwością wystąpienia powodzi i burz.

USA nawiedza rocznie ponad 1.200 tornad, najwięcej na świecie; większość z nich nie jest niebezpieczna. 20 maja w tornadzie w rejonie Oklahoma City zginęły 24 osoby. Wiatr wiał wtedy w porywach z gigantyczną prędkością 320 km/h.


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 czerwiec 2013 21:51