Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 24 czerwiec 2013 16:54 Autor: admin

Powódź w Indiach

Jak poinformował kanał telewizyjny „Al Jazeera” liczba ofiar powodzi i osunięć ziemi w północnych Indiach może osiągnąć nawet sześć i pół tysiąca. Wcześniej lokalne media podawały wielkości mniejsze sześciokrotnie. Katastrofalna powódź doskwiera szczególnie w stanie Uttarakhand.

Akcja ratunkowa jest skomplikowana z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i mgły. Na zalanych terenach ewakuowano dziesiątki tysięcy ludzi, ale jeszcze około pięćdziesiąt tysięcy nadal pozostaje w dotkniętych obszarach, a władze obawiają się, że liczba ofiar może drastycznie wzrosnąć. Na północy, ciągłe opady deszczu od 14 do 17 czerwca doprowadziły do przepełnienia głównych rzek.

Indyjska armia prowadzi największą w swojej historii akcję ratunkową, w której zaangażowanych jest ponad osiem tysięcy żołnierzy i trzy tysiące funkcjonariuszy straży granicznej, w tym a około 55 helikopterów.

Źródło: Zmiany na Ziemi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 czerwiec 2013 17:08