Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Upały w Grecji – Temperatury zbliżają się do 40 st. C.
Kategoria: Inne   Wtorek, 25 czerwiec 2013 16:48 Autor: admin

Upały w Grecji – Temperatury zbliżają się do 40 st. C.

W Grecji lato zaczęło się trudnymi do zniesienia upałami, a prognoza pogody wskazuje na to, że temperatury rzędu 38 st. Celsjusza nie odpuszczą ani mieszkańcom kraju, ani turystom jeszcze przez kilka dni.

Nawet wiatr, który nad Morzem Egejskim wiał z siłą 6 st. w skali Beauforta, nie był w stanie ograniczyć gorąca, które naprawdę męczyło: w Larissie w poniedziałek odnotowano 38 st. C, tylko o jeden stopień mniej było w Atenach. W Sparcie słupki rtęci doskakiwały do 37 st. C. Na wtorek zapowiada się nie tylko wyższe wartości, lecz także słabsze podmuchy wiatru. 

Jeszcze przez chwilę strasznie upalnie

- Najgorętsze mają być miejsca leżące na wschodzie: Tesalia, Eubea, wschodnia część Półwyspu Peloponeskiego. Popołudniami temperatury będą tam dochodzić do 38 st. C. Na północy Grecji będzie 35-36 st. C, a na zachodzie, np. na Cykladach i na Krecie, będą 34 st. C – opowiada meteorolog Mihalis Sioutas, dodając, że wysoka wilgotność powietrza sprawi, iż upały nadal będą trudne do zniesienia.

Sytuacja ma poprawić się w środę. Wtedy to nastąpi spadek temperatury.

Źródło: ENEX, tm


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 czerwiec 2013 17:25
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Upały w Grecji – Temperatury zbliżają się do 40 st. C.