Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Rumunia – Bukareszt pod wodą
Kategoria: Inne   Wtorek, 02 lipiec 2013 17:06 Autor: admin

Rumunia – Bukareszt pod wodą

Rumuńskie służby hydrologiczne wprowadziły pomarańczowy alert z powodu powodzi, z którymi od kilku dni walczy Bukareszt i południowo-wschodnia część kraju. Po ulewnych opadach gwałtownie wezbrały i potem wylały rzeki.

Jak podają meteorolodzy, w stolicy kraju, Bukareszcie, spadło nawet 35 litrów wody na metr kwadratowy. Zalane zostały szpitale, placówki oświatowe, prywatne domy.

Południowy wschód pod wodą

Pomiędzy 17.30 a 19.30 w niedzielę dyspozytor odebrał ponad 230 wezwań zarówno w Bukareszcie jak i w powiatach ościennych. Dzwonili ludzie, do których mieszkań wdzierała się woda.

Okazało się, że stołeczne służby nie dysponują wystarczającym sprzętem do usuwania wody, dlatego powołano dodatkowe zespoły.

Strażacy interweniowali także w okolicznych gminach, m.in.  Vidra, Rosu, Pantelimon i Calarasi. Akcje związane były głównie z wypompowaniem wody w piwnic i mieszkań.

Synoptycy zapowiadają kolejne deszcze. Mają one mieć jednak zdecydowanie mniejszą siłę.

Źródło: agenda.ro, b365.ro, tm


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 02 lipiec 2013 17:51