Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inne   Wtorek, 02 lipiec 2013 20:17 Autor: admin

Może być 10 000 ofiar powodzi w Indiach

Katastrofalna powódź, jaka nawiedziła północny stan Indii Uttarakhand mogła spowodować śmierć nawet 10 tysięcy osób. Wiele ofiar zostało pogrzebanych w licznych osuwiskach.

Bardzo obfite monsunowe deszcze, do których doszło między 14 i 17 czerwca spowodowały wielką powódź. W sumie z regionów dotkniętych kataklizmem ewakuowano 90 tysięcy mieszkańców. Wcześniej szacowano, że około 6500 osób zginęło teraz wiadomo, że szacunki te były zdecydowanie zbyt optymistyczne i ofiar z pewnością będzie więcej niż 10 tysięcy.

Akcję ratunkową utrudnia górzysty teren i fakt, że pozrywane jest bardzo wiele dróg lokalnych. W pomocy powodzianom zaangażowało się wojsko, które używało tam w szczytowym momencie 55 śmigłowców podejmujących ludzi z niedostępnych regionów. W zeszły wtorek w złych warunkach pogodowych rozbił się helikopter Mi-17V-5. W wypadku zginęło 20 osób. W rejonach dotkniętych powodziom nadal przebywa około 4 milionów mieszkańców Indii.

Źródło: Zmiany na Ziemi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 02 lipiec 2013 20:20