Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Według Greenpeace era stabilnego klimatu na Ziemi zakończyła się
Kategoria: Inne   Niedziela, 07 luty 2016 10:10 Autor: admin

Według Greenpeace era stabilnego klimatu na Ziemi zakończyła się

Według Greenpeace era stabilnego klimatu na Ziemi zakończyła się foto: Wikimedia Commons/CC

Z badań naukowców klimatycznych, na które powołuje się portal Greenpeace, wynika, że na Ziemi kończy się era stabilnego klimatu. Zdaniem ekspertów, w wyniku ludzkiej działalności planeta ogrzeje się o 1°C, a cieplejsze powietrze może wywołać większą wilgotność, co nieuchronnie doprowadzi do intensyfikacji opadów.

Obserwując szaleństwa pogodowe do jakich dochodzi na świecie zdajemy sobie sprawę jak bardzo na naszych oczach zmienił się klimat. Klimatolodzy ostrzegają, że już na stałe żyjemy w świecie, gdzie anomalie klimatyczne i nagłe zmiany temperatury staną się nową normą.

Poważne konsekwencje zmian klimatycznych odczuje przede wszystkim rolnictwo, ponieważ rośliny i zwierzęta również cierpią z powodu wahań, które zakłócają ich zwykłe cykle rozwojowe, a to wpływa na wydajność. Wahania temperatury i ciśnienia atmosferycznego, które towarzyszą frontom pogodowym, są niebezpieczne dla meteopatów powodując niekiedy ostre alergie, zaburzenia pracy serca, układu nerwowego i oddechowego.

Szczególnie niepokojące dla naukowców jest to, że ze względu na zmiany klimatu, notujemy coraz więcej ekstremalnych zjawisk pogodowych. Każde z tych zjawisk jest zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi oraz może być przyczyną poważnych szkód w gospodarce. To skłania do konkluzji, że świat w którym

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 07 luty 2016 14:16
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Według Greenpeace era stabilnego klimatu na Ziemi zakończyła się