Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne USA – Ulewny deszcz i gradobicie w Las Vegas, do godziny 22.00 w ziemię uderzyło 741 piorunów
Kategoria: Inne   Niedziela, 21 lipiec 2013 19:13 Autor: admin

USA – Ulewny deszcz i gradobicie w Las Vegas, do godziny 22.00 w ziemię uderzyło 741 piorunów

Symbol Las Vegas, The Strip, znalazł się pod wodą. Ulica, przy której wznoszą się najokazalsze kasyna, została zalana w wyniku potężnej burzy.

W piątek, na krótko przed godz. 19.45 lokalnego czasu, w Las Vegas rozszalała się burza. Towarzyszyło jej potężne gradobicie, wiatr wiał z prędkością ponad 110 km/h.

Jak podają lokalni meteorolodzy, do godz. 22.00 w ziemię uderzyło 741 piorunów. Jeden z nich sprawił, że dom pomiędzy Anthem Parkway i Somersworth Drive zajął się ogniem. Pożar udało się ugasić. Nikt nie został ranny, ale naprawa uszkodzeń będzie kosztowała właścicieli około pięciu tysięcy dolarów.

Woda w barze

W wielu innych miejscach przez warunki pogodowe brakowało prądu, ale najtrudniejsza sytuacja panowała przy Las Vegas Strip. To odcinek Las Vegas Boulevard, jednej z głównych dróg w mieście, znany z tego, że znajdują się przy nim największe, najbardziej znane hotele, a także kasyna.

Przy Las Vegas Strip zalało m.in. popularny bar Gilley’s Saloon w hotelu Treasure Island. Woda ciekła z sufitu na parkiet taneczny, ale ten problem został szybko zażegnany. Z kolei w superluksusowym kasynie Mirage, na skutek intensywnych opadów, zapadł się sufit.

 

Źródło: ENEX, Las Vegas Sun, tvnmeteo.pl, LosyZiemi.pl

Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 21 lipiec 2013 20:06
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne USA – Ulewny deszcz i gradobicie w Las Vegas, do godziny 22.00 w ziemię uderzyło 741 piorunów