Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Uporczywe ulewy mogą wywołać powódź stulecia we Francji
Kategoria: Inne   Czwartek, 02 czerwiec 2016 08:59 Autor: admin

Uporczywe ulewy mogą wywołać powódź stulecia we Francji

Sekwana w Paryżu Sekwana w Paryżu foto: Twitter

Od kilkunastu dni Francja zmaga się z silnymi opadami deszczu. Rzeki są przepełnione i wiele z nich wywołuje podtopienia lub grozi wylaniem. Ogłoszono liczne alarmy przeciwpowodziowe nawet dla regionu paryskiego i okolic.

Wyjątkowo niebezpieczna pogoda nadciągnęła nad zachodnią Europę. Od 28 maja wciąż dochodzi do ulew, które powodują nagłe wezbrania rzek. Na skutek tych zjawisk pogodowych, w Niemczech i we Francji zginęło 35 osób. W niektórych miejscach spadło ponad 70 mm deszczu, a to niemal miesięczna suma opadów.

W Paryżu zamknięto większość nabrzeży, a poziom Sekwany osiągnął ponad 4 metry, wzrastając o 40 cm w ciągu jednego dnia. Meteorolodzy stwierdzili już oficjalnie, że maj z 2016 roku był najbardziej mokry w stolicy Francji od 1873 roku.

Wzbierająca woda odcięła też 200 samochodów na autostradzie A10 w pobliżu Orleanu. W ewakuację w tym miejscu włączyło się wojsko. Usiłowano ratować samochody, ale część z nich została zalana przez powódź.

Nawet jeśli ulewy nie będą już tak dolegliwe jak w ostatnich dniach to nagromadzona nagle ilość wody powoduje, że sytuacja powodziowa pozostanie bardzo poważna jeszcze przez jakiś czas.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 czerwiec 2016 10:32
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Inne Uporczywe ulewy mogą wywołać powódź stulecia we Francji