Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Indonezja – Silne i płytkie trzęsienie ziemi, magnituda 7.0
Kategoria: Trzęsienia Ziemi   Poniedziałek, 08 kwiecień 2013 12:54 Napisał

Indonezja – Silne i płytkie trzęsienie ziemi, magnituda 7.0

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Indonezję. Sejsmografy pokazały, że siła wstrząsów wyniosła 7.2 stopnia w skali Richtera. Jak dotąd nie było doniesień o ofiarach, bądź stratach materialnych.

Wstrząsy wystąpiły o godzinie 6.42 naszego czasu. Epicentrum miało miejsce w prowincji Papua, obejmującej zachodnią część Nowej Gwinei, 256 km na wschód od tamtejszego miasta Enarotali. 

Płytkie wstrząsy

Amerykańska agencja naukowo-badawcza USGS, monitorująca trzęsienia ziemi na całym świecie obliczyła, że głębokość trzęsienia wyniosła zaledwie 58 km.

Lokalne media nie podają na razie informacji o ofiarach czy stratach materialnych, które mógłby wyrządzić żywioł. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku poinformowało, że nie ma zagrożenia tsunami.

Trzęsienie było odczuwalne w wielu miejscach prowincji, w tym w jej stolicy Jayapurze i centrum wydobycia miedzi, mieście Timika. Wielu mieszkańców wybiegło ze swych domów w panice i pozostało na ulicach w obawie przed wtórnymi wstrząsami.

Indonezja położona jest w tzw. pierścieniu ognia Pacyfiku – strefie wykazującej wyjątkową aktywność sejsmiczną

Źródło: Reuters, USGS, tm


Źródło artykułu: LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 08 kwiecień 2013 13:44
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Indonezja – Silne i płytkie trzęsienie ziemi, magnituda 7.0