Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi W Iranie trzęsienie ziemi zabiło 40 osób
Kategoria: Trzęsienia Ziemi   Wtorek, 16 kwiecień 2013 15:33 Autor: admin

W Iranie trzęsienie ziemi zabiło 40 osób

Jak poinformowała irańska telewizja, co najmniej 40 osób zginęło w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło obszar tego kraju przy granicy z Pakistanem.

Według amerykańskich służb geologicznych, trzęsienie ziemi miało siłę 7,8 w skali Richtera. Wstrząsy były odczuwalne w całym regionie od Zatoki Perskiej po półwysep Indyjski.

Przedstawiciele irańskich władz spodziewają się, że śmiertelnych ofiar kataklizmu będą setki. W trzęsieniu ziemi zginęło też co najmniej pięć osób na południowym zachodzie Pakistanu przy granicy z Iranem. Trzy kobiety i dwoje dzieci zginęło, gdy zawalił się ich dom w prowincji Beludżystan.

TVP Info, powołując się na agencję Reuters, podaje, że wstrząsy były odczuwane w regionie Zatoki Perskiej oraz w stolicy Indii, Delhi.

Rosyjska firma, która budowała jedyną irańską elektrownię atomową w Buszerze nad Zatoką Perską, poinformowała, że siłownia jest bezpieczna, nie zanotowano żadnych zniszczeń.

JKUB/tvp.info


Źródło artykułu: wPolityce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 kwiecień 2013 16:21